ANLATIMLI TIĞ İŞİ YAZLIK ÖRGÜDEN HIRKA


yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

Örgü işi hırka modeli

Örme hırkaları oldum olası sevmişimdir. Nerede satılan örgü hırka modeli görsem alır elime inceler ve modelini beğendiysem de ayak üstü modeli nasıl çıkarabilirim ve nasıl aynısını yapabilirim diye düşünür dururum. Bu güzel günde sizlere değişik ve üzerinizde şık duracak farklı bir hırka modelinden bahsetmek istiyorum.

Örgü işi hırka örneğini yapmaya karar verdiğinizde 8 tane ip giden bir model. Tığ ile örmeniz gerekiyor. Yapımı karışık gibi gözüken çalışma motiflerden oluşuyor. Motif olarak işlemek gerekiyor.

Motifleri birleştirerek yapacağınız örgü hırka modelinde motif aralarına ayrı örgü yapıp, motifleri doldurma işlemi uygulanıyor. Bu aşamaları bilmek önemli. Değişik renk yünlerle yapıldığında daha şık olacak.

Şık bayan hırka modeli olarak örüp kullanacağınız örnek çalışmayı fazlaca yapıp satarak para dahi kazanabilirsiniz. Sim de katarak parıl parıl parlayan bir örgü hırka örneği ortaya çıkarabilirsiniz.


Değişik hırka örneklerini daha önce sitemizde zaman zaman yer vermiştik. Bu güzel ve eğlenceli çalışmada takıldığınız yer olursa yorum yazmayı unutmayın. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Sizlerde örgü hırkalar yapıyorsanız? farklı değişik hırka modellerine sahipseniz bize facebook adresimizden gönderebilirsiniz arkadaşlar. Gönderirseniz de sevinirim mutlu olurum. İyi günler.

tig-isi-yazlik-orgu-hirka-ornegi
ANLATIMLI TIĞ İŞİ YAZLIK ÖRGÜDEN HIRKA

Daha önce yayınladığımız AKORDİYON ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI başlıklı içerikte Örgü Videoları şeklinde çok güzel bilgiler yer alıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*