BAKLAVA MOTİFLİ KAZAK NASIL YAPARIM?


1x1.trans

Baklava desenli kazak modeli

Kış ayından uzaklaşsak bile kazak örmeyi sevenlere düşündüğüm bir çalışma. Kırmızı renk olur, yeşil renk olur ve ben kahverengi tercih ettim ve başladım arkadaşlar. Saç örgüsü motifli geniş yakalı bu güzel kazak modelini severek yapacaksınız. Fıstık yeşilinin de güzel duracağını düşünüyorum.

Örgü kazak için tarif ise şöyle ; Bu anlatılan tarif 38/40/44 bedenleri içindir hanımlar. Ona göre başlayın. 500 gr ip gidiyor. 55 numara şiş ve 45 numara tığ gerekli. Baklava dilimli kazak modeli olarak da aynı örneğe rastlayabilirsiniz.

Örgü kazak işinde kullanılan örnekler ise düz örgü. 1 sıra boyunca bütün ilmekler düz ve 1 sıra bütün ilmekler ise ters saç örgüsü ile ajurlu örnek kullanılarak yapılmış. İlmek sayısı ise 12 + 1 + 2 kenar ilmeği olmalı.


Örmeye başladığınızda resimli örnekte ki gibi gidebilirsiniz. Düz sıralar ve ters sıralarda tüm ilmekler düz sıra için 2 atlama olmadan biri örülmeden şişte bırakılacak ve ters örülecek. Değişik güzel bir örgü kazak modeli ve bittiğinde iyi ki yapmışım diyeceksiniz.

baklava-desenli-orgu-bayan-kazak-yapimi
BAKLAVA MOTİFLİ KAZAK NASIL YAPARIM?

Daha önce yayınladığımız AKORDİYON ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI başlıklı içerikte Örgü Videoları şeklinde çok güzel bilgiler yer alıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*