BALONLA SARKAÇ DELİKLİ İPLİ IŞIK YAPIMI


1x1.trans

Sarkaç lamba yapımı

Birçok platformda bu güzel çalışmayı veya benzerini görmüşsünüzdür. Hatta sitemizde küçüğünü balonla da yapmıştık. Belki hatırlayanlar olacaktır. Bu çalışmamızda evimize çok güzel bir lamba yapacağız. Yada süs yada çocuklara sarkaç oyun topu da yapabilirsiniz. Oyun topunu sarkaç süse çevirebilir veya oyun oynamaları için top şeklinde de yapabilirsiniz.

Yapılışı için büyük balon veya büyükçe bir top lazım. Bu topu şablon olarak kullanacağız. Daha sonra bize ip lazım. Yapıştırıcı ve sprey boya da gerekebilir. Daha sonra topun veya balonun üstüne yapıştırıcıyı süreceksiniz. Bu proje sarkaç ışık modeli yapımı olarak adlandırılabilir.


Bu arada top kullanırsanız bunu patlatmanız gerekeceği için topa yazık olabilir. Benim önerim size bu büyük balonlar oluyor. Çocuklara parkta satılan balonlardan satın alarak yapabilirsiniz.

Bu güzel çalışmayı yaparken keyif alacağınızı söylemek isterim. Resimli anlatımda tüm detaylar yer alıyor. Tek yapmanız gereken malzemeleri bir araya getirip, çalışmaya başlamak. Kolay gelsin.

lamp-idea
BALONLA SARKAÇ DELİKLİ İPLİ IŞIK YAPIMI

source: https://inspireramera.se/2008/10/18/pysseltips/

Daha önce yayınladığımız ESKİ KUPA BARDAKTAN MUMLUK YAPACAĞIZ başlıklı içerikte bardakla mumluk, kolay mumluk ve kupa bardak mumluk şeklinde çok güzel bilgiler yer alıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*