CAM KAVANOZLA LAMBA NASIL YAPILIR? | bakyap.com

CAM KAVANOZLA LAMBA NASIL YAPILIR?


1x1.trans

Evde evinizi güzelleştirecek güzel çalışmalar yapabilirsiniz. Kendin yap alanında evde dekorasyon eşyası yada dekoratif süs olarak da sayılabilecek güzel bir çalışmayı sunmak istiyorum. Kısa sürede kavrayıp aynısını yapabilirsiniz.

Cam kavanozlar hepimizin evinde vardır. Çoğu zaman lazımlık, içerisine birşey koyup dolapta saklama kabı olarak kullanırız. Cam kavanozdan lamba yaparak evinizde güzel bir ambiyans yakalayabilirsiniz.

Yapımı gayet kolay olan çalışmayı tarif etmeye çalışacağım. Bende bir boşlukta kendi evim için yapmayı düşünüyorum. Öğrendiğimiz iyi oldu.

cam-kavanozla-lamba-yapimi
cam-kavanozla-lamba-yapimi

Cam kavanozda bulunan kapağa küçük delikler açacaksınız. Delik açma işlemini çivilerle yapabilirsiniz. Delikleri yuvarlak şeklinde resimlerde gördüğünüz gibi yapmaya çalışın.

cam-kavanozla-lamba-yapimi2


Daha sonra duyu yerleştirerek kavanozu lambası takılı bir şekilde kapatmanız yeterli olacaktır. Yapımı gayet kolay ve dikkat etmeniz gereken lambanın kablosunu kestirmeyin. Şase yapabilir ve elektrik çarpması yaşayabilirsiniz. Buna dikkat etmenizi öneriyorum.

cam-kavanozla-lamba-yapimi3

Son karedeki gibi renkli kavanozlar tercih ederek evinizi güzelleştirecek lambalar yapabilirsiniz. Ancak önerim sade kavanozu süslemek olacak. Çünkü ben öyle yapacağım. Sevdiğim renk pembe ve pembe boyayla önce kavanozun içini boyadıktan sonra ki bunu da içine boyayı döküp, daha sonra ters çevireceğim ve donmasını sağlayacağım.

Sonra simle süsleyerek cam kavanoz lamba çalışmasını şekillendireceğim. Sizlere de önerim bu tür süsleme fikirleri ile bu güzel standart çalışmayı daha güzel yapmanız olacak. Evinizi güzelleştirmek sizin elinizde. Şimdilik görüşürüz.

Daha önce ÖRGÜ KIRMIZI BEBEK AYAKKABI MODELİ başlıklı makale eklemiştik. Ona da göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*