DANTEL ŞAL MODELİ YAPILIŞI | bakyap.com

DANTEL ŞAL MODELİ YAPILIŞI


1x1.trans
Dantel-Sal-Modeli

Dantel şal modeli

Sizler için yine çok güzel bir şal modeli buldum. Yapımı basit olan bu modelin detaylı anlatımını bulamasam da şema olarak sizlere görseli vereceğim. Dantel şal modeli yapımı kolay bir model. Temel tığ işi tekniklerini bildiğiniz zaman kolaylıkla yapabilirsiniz.

Dantel şal modeli için alize ip kullanabilirsiniz. İsterseniz renkli ipler kullanın isterseniz sade ipler kullanabilirsiniz. Bu şalı günlük kullanım için yapacaksanız renkli ipleri tercih edebilirsiniz. Ama bir yere giderken kullanmak için veya çeyize koymak için gelin şalı olarak yapacaksanız beyazda yapabilirsiniz. Ama benim bu şal modelinde en beğendiğim renk aşağıdaki görsel de yer alan ip ile yapılmış model.

dantel-sal1

Burada kullanılan renkler şalı çok güzel ve farklı göstermiş. Bu modelde bu şekilde renk geçişli iplerin kullanılması bence daha uygun. Ama dediğim gibi siz şalı yapış amacınıza göre farklı renklerde ipler kullanabilirsiniz.


Dantel şal modeli yapımı uç kısmından değilde uzun kenardan başlıyor. Şalı yaparken öncelikle istediğiniz uzunlukta zincir çekmelisiniz. Uzunluğu belirlerken elinizde bulunan bir üçgen şalın uzunluğunu dikkate alabilirsiniz.

Zincir çekildikten sonra ise önce küçük kutular yapılıyor. Daha sonra ise dantel modelini şemadaki görseli dikkate alarak yapmaya başlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken detay ise her sırada bir tane dantel motifi eksiltmeniz gerektiği. Birer tane model eksilterek en son bir model kalana kadar devam edeceksiniz. Bu şekilde şalı oluşturacaksınız.

Dantel şal modeli için aşağıda bulunan görseli dikkate alarak kaç tane motif yapıldığını görebilirsiniz. Bu şekilde kendinizde modeli kolaylıkla çıkartabilirsiniz.

dantel-sal2-1

kaynak: https://tr.pinterest.com

Daha önce yayınladığımız BAYKUŞ ORGANİZER KUMANDALIK MODELLERİ başlıklı içerikte baykuş organizer ve baykuş organizer yapımı şeklinde çok güzel bilgiler yer alıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*