ESKİ BORULARDAN DEKORATİF MUMLUKPvc borularından mumluk yapalım

Evde yeterli sayıda pvc boruları varsa ve işinize yaramıyorsa? mutlaka bu güzel çalışmayı yapın. Dekoratif süs çalışması olarak da adlandıracağımız çalışmayı ben çok sevdim hanımlar. Karton rulodan mumluk yapacağız.

Evimde hatta özel bir köşeye 4 tane yaptım astım çok şık durdu. Sizde yapabilir ve harika görünüm elde edebilirsiniz. Değişik akustik görünümleri seviyorsanız? mutlaka bir boşlukta denemelisiniz.

Zor değil yapması çok kolay. Sadece malzemeleri temin ederek kısa sürede yaklaşık ben 2 saatte yaptım. Sizlerde kolayca yapabilirsiniz arkadaşlar. Malzemeleri sıralayalım önce ;

  • 4-5 tane PVC boru.
  • Beyaz silikon ve tabancası.
  • Boya.
  • Makas.
  • Fırça.
  • Maket bıçağı.

Bu güzel çalışmayı kalın rulo kartondan da yapılıyor. Ancak ben pvc boru ile daha sağlam olacağını düşünüyorum. Birde gerçek mumluk yerleştirdiğim için kağıt tutuşur falan o yüzden sağlam olsun istedim pvc ile yaptım.

Sizlerde resimli anlatımdaki gibi aşamaları takip ederek bu güzel ve eğlenceli mumluk çalışmasını zorlanmadan eğlenerek kolayca yapabilirsiniz. Yapımı zor gibi gözükse de aşamalar çok kolay.

İlk olarak boruları keseceksiniz. Malzemeler arasına yazmadım ama ip de gerekiyor. Asacaksanız. Yada benim gibi masa üstünde de kullanabilirsiniz. Görünüşü sanki erimiş mum gibi duruyor. Beyaz silikon ile boyadığınız boruların uç kısmına akmış görüntüsü yapmanız yeterli oluyor.

Çalışma çok güzel ve evi gerçekten güzelleştiriyor. Kesinlikle deneyin derim. Yapamadığınız yerde eşinizden dostunuzdan yardım isteyebilirsiniz. Benim gibi gerçek mum kullanın daha canlı ve gerçekçi gözüksün.

Takıldığınız bir yer olursa yorum yazın yardımcı olurum. Kolay gelsin.

ESKİ BORULARDAN DEKORATİF MUMLUK
ESKİ BORULARDAN DEKORATİF MUMLUK

source: https://www.livemaster.ru/topic/1790151-magiya-prazdnika-50-klassnyh-idej-dlya-vecherinki-v-stile-garri-pottera

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*