KAPÜŞONLU ÖRGÜ BEBEK TULUMU


kapüşonlu-orgu-bebek-tulumu1-564x415
Kapuşonlu-Orgu-Bebek-Tulumu

Kapüşonlu örgü bebek tulumu yapılış modeli

Bugün sizlere çok güzel bir kapüşonlu örgü bebek tulumu modeli göstermek istiyorum. Kapüşonlu örgü bebek tulumu çok şık ve güzel bir model. Farklı renkte ipler ile işleyebileceğiniz güzel bir el işi.

kapüşonlu-orgu-bebek-tulumu2

Kapüşonlu örgü bebek tulumu modeli hem kız çocuklar için hem de erkek çocuklar için yapabileceğiniz bir model. Ben size farklı renklerde yapılmış olan modelleri de göstermek istiyorum. Bu sayede renk seçimi konusunda da firkir sahibi olabilirisniz.

Kapüşonlu örgü bebek tulumu yapılırken en önemli detay ön kısma eklenen model olmuş. Şiş ile örgü örmeyi bilenler kolaylıkla yapabileceği güzel bir saç örgüsü modeli.

kapüşonlu-orgu-bebek-tulumu3


Kapüşonlu örgü tulum modeli haroşa örgü ile yapılıyor. Ayak kısmından başlanan örgü için önce lastik yapılmış. Daha sonra haroşa örgü modeli yapılmış. Tulumun bacak kısmından başlanmış ve basak kısımları ayrı ayrı işlendikten sonra beden kısmına gelince uzun tek şiş yardımı ile birleştirilmiş. Daha sonra tulum bu şekilde tek parça halinde işlenmiş.

kapüşonlu-orgu-bebek-tulumu4

Bu şekilde tulum işlendikten sonra ise kollar yapılarak tulum ile birleştirilmiş. Yaka kısmına ise en son geçilmiş ve kapüşon işlenmiş.

kapüşonlu-orgu-bebek-tulumu5kapüşonlu-orgu-bebek-tulumu6

Kapüşonlu örgü tulum modeli yapılırken ön kısımda saç örgüsü modeli kullanılmış. Bu modelin yapımını internet üzerinden videoları izleyerek öğrenebilirsiniz. Tulumun yapımı oldukça basit dikkat edeceğiniz tek detay ön kısımdaki saç örgüsünü yaparak ilerlemek.

kaynak: http://viazanie.su/detyam/bodik-kombinezon-pesochnik/32-kombinezon-s-kosami.html

Daha önce yayınladığımız ÇİÇEK ORTASINDA TOMURCUKLU OYA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM başlıklı içerikte çiçk ortasında tomurcuklu oya şeklinde çok güzel bilgiler yer alıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*