KARE MOTİF TIĞ İŞİNDENMotifli örgüler yapmayı seviyorsanız, bu güzel örneği seveceksiniz. Tığ işi kare motif yapımıyla ilgili daha önce de sizlere güzel çalışmalar paylaştığımızı hatırlıyorum. Önünüze getirdiklerimizden çok farklı olarak bu güzel çalışmayı evde kalan ipleri kullanarak da yapabiliyorsunuz.

Renkli battaniye modeli yapmak için motif işinden yararlanabilir ve hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Tığ işi motifli erkek kazağı, çocuk battaniyeleri, kız çocukları için örgüler de yapabilirsiniz.

Tığ işi kare motif yapılışı

Modeli istediğiniz renkte ipliklerle örebiliyorsunuz. Battaniyeler için pamuklu iplik veya bebe yünleri de kullanmanızı öneririm. 2,5 mm. tığ ile bu güzel motif örneğini hemen yapmaya başlayabilirsiniz.

İlk olarak 5 zincir çekerek halka oluşturmanız gerekiyor. Daha sonra ise 3 zincirle başlayıp yanına ise 2 trabzan yapacaksınız. 2 zincir çekip aynı yere ise 3 trabzan yapmanız gerekiyor.

Bu işlemi ise 2 kere daha tekrar etmeniz gerekiyor. Böylece 4 yuva olmuş olacak. Sonra da her turda her yuva için 3 trabzan ve 2 zincir ve tekrar 3 trabzan yapacaksınız. Bu tor sonrasında da aşamaları resimlere bakarak da devam edebilirsiniz.

kolay-kare-motif-tig-isinden
kolay-kare-motif-tig-isinden

Değişik bir çalışma ve bu tür motif örgü çalışmalarını gördükçe her zaman heyecanlanırım. Anlatımı kısa tuttuk ama ilerleyiş böyle ve kolayca yapabileceğinizi söyleyebilirim.

Yaparken sıkılmayacağınız ve harika battaniyeler yapacağınız bir çalışmadır. Beğendiyseniz kalp vermeyi unutmayın. Benzerlerini de yine altta bulabilir ve onları da inceleyerek harika motifler yapmaya hemen başlayabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*