KARTONDAN OYUNCAK MAKET EV YAPIMI


1x1.trans
cocuklara-oyuncak-karton-ev-yapimi

Karton ev maketi yapılışı

Kartondan ev maketi yaparak çocukları mutlu edebilirsiniz. Yapımı kolay olan bir çalışma ile karşınızdayım hanımlar. Yaparken keyif alacağınız ve evde karton kolileri değerlendirebileceğiniz bir proje.

Çocuklarınızı yanınıza alın. Malzemeler ise şöyle ;

  • Koli karton.
  • Maket bıçağı.
  • Makas.
  • Yapıştırıcı.
  • Renkli el işi kağıdı.
  • Silikon.

Malzemeleri kendinize göre artırabilir veya azaltabilirsiniz. İllaki resimli anlatımda bulunan çalışmanın aynısını yapmanız şart değil. Kendinize göre de uyarlayabilirsiniz. Ama standartlara uyarsanız tıpatıp benzerini de yapabileceğinizi görebilirsiniz hanımlar.


İlk olarak evin panellerini kesmeniz gerekiyor. Bunu karton üzerinde çizdikten sonra kesme işlemi ile kolayca halledebilirsiniz. İster evi bitirdikten sonra renkli parçaları yapıştırın. İsterseniz de kestiğiniz panel parçaları kaplayın. Ben kaplayın derim. Daha pratik olur.

cocuklara-oyuncak-karton-ev-yapimi
cocuklara-oyuncak-karton-ev-yapimi

Zaten resimli anlatımda da önerdiğim şekilde yapılıyor. Nasıl kolayınıza gelirse o şekilde yapın. Bu çalışmayı yapıp ışıklandıranlar bile var. Ama yangın veya tehlike olacağı için dikkat etmenizi de öneririm hanımlar.

Kartondan ev maketi yaparken takıldığınız bir nokta olursa yorum yazmaktan çekinmeyin. Her türlü konuda size yardımcı olmaya çalışırım. Kolay gelsin.

kaynak : http://www.muyingenioso.com/divertidas-casitas-de-carton/

Daha önce TIĞ İŞİ İÇ İÇE GEÇMELİ ÖRGÜ MODELİ başlıklı makale eklemiştik. Ona da göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*