KOLAY ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM


Ceyizlik-Havlu-Kenari-Dantel-Modeli-Yapimi

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlık yapanlara bugün çok güzel bir havlu kenarı dantel modeli göstermek istiyorum. Yapımı oldukça basit olan bu dantel modelini kısa sürede yaparak çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz. Yapımını videolu anlatım olarak vereceğim bu modeli kolayca öğrenebilirsiniz.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için burada olduğu gibi renkli ipler tercih edebilirsiniz. Havlu içerisinde bulunan renklerden ipler alarak yaparsanız güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Dantel modeli yapımı için öncelikle beyaz ip yardımı ile havlu kenarına gelecek şekilde bir kenar bandı yapılmış. Burada yine küçük kutular ve trabzanlar yapılarak kenar bandı yapılmış. El işi yapmaya yeni başlayanlar buradaki anlatıma dikkat ederlerse kenar bandını kolayca yapabilirler.

Havlu kenarı dantel modeli için kenar bandı yapıldıktan sonra ise yeşil ip yardımı ile bu sefer çiçeklerin yaprak kısımları yapılmış. Buranın yapımı da yine çok basit. Bu kısımda tamamlandıktan sonra ise artık çiçeklerin yapımına geçilmiş.

Çiçek motifleri yapılırken öncelikle tek sıra halinde yaprakların üzerine tek tek çiçekler yapılmış. Daha sonra yapılan bu çiçekler üzerine tekrar tek tek çiçekler yapılarak üçgen bir dilim elde edilmiş. Bu şekilde dantel modeli tamamlanmış.

Dantel modelinin yapımı aşama aşama ilerliyor. Ama yapımı gerçekten çok basit. Önemli olan videoda verilen anlatıma dikkat etmeniz. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz.

Çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*