KOLAY ORİGAMİ KELEBEK YAPIMI


origami-kelebek-yapilisi

Origami kelebek nasıl yapılır

Origami sanatıyla yapılan güzel kelebek çalışmalarını sizde öğrenerek kolayca yapabilirsiniz. Kağıt katlama sanatıyla yapılan çok güzel maket kelebek veya süs kelebek örneklerini evinizde süs amaçlı da kullanabilirsiniz.

Anlatımlı çalışmayı kesme biçme olmaksızın hemen katlayarak yapıyorsunuz. Sadece tutkal kullanın derim. Çünkü katladığınız yer açmasın. Bu sayede çok güzel kağıttan kelebek örnekleri yapabilirsiniz.

Bunu neden öğrenmelisiniz? evinizde süs yapmak veya arasına ip geçirip sarkaç süs olarak da kullanabilirsiniz. Çocukların odasına kelebekli sarkaç süs olarak yapıp kullanabilirsiniz.

Kağıt katlama sanatıyla yapılan kelebek süs çalışmalarını sitemizde daha önce paylaşmadık sanırım. Ama öğrenerek sizde kolayca kağıttan çok güzel kelebek örnekleri yapabilirsiniz.

origami-kelebek-yapilisi

Toplamda 10-12 adımdan oluşan güzel origami kelebek yapımı çalışmasını kısa sürede öğrenerek süs amaçlı yapabilirsiniz. El becerisi iyi olanlar hemen kavrayıp yapmaya başlayabilirler.

Kolay yapılan kağıt katlama örnekleri ve çalışmalarını yine buldukça sizlere paylaşmaya devam edeceğim. Şimdilik bu güzel çalışmayı yapmaya başlayın ve öğrenin derim kolay gelsin.

kaynak : http://www.trucsetbricolages.com/bricolages/bricoler-des-papillons-de-papier-faites-en-des-decorations/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*