MÜTHİŞ TIĞ İŞİ KÜPELİ YAZLIK ŞAL YAPIYORUZ


yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7

Türkçe Tığ İşi Küpeli Yazlık Şal Yapımı

Güzel bir güne başladık hanımlar. Bu gün havaların ısındığını hissediyoruz yavaştan. Her ne kadar nisan yağmurları geçmese de bize lazım olacak güzel bir şal modeliyle birlikteyiz. Öğrenip yapacağız bakalım.

Tığ işi küpeli şal örneği olarak bilinen bu modeli hemen öğrenebilir ve sizde yapmaya başlayabilirsiniz. Zorlanacak tarafları var gibi gözükse aslında yok. Üçgen biçiminde tığ ile öreceksiniz. Kenarları ise aynı renkten iple geçilecek.

Saçak yapılarak oluşturulmuş harika bir yazlık şal örneği diyebilirim. Sitemizde daha önce de yazlık şal örneklerinin yapımını anlatan detay içeren makaleler paylaşmıştık. Hatırlayanlar bilir buna benzeyen bir tane var.

Bu modeli kesinlikle bahar aylarında ve yaz aylarında hafif esen rüzgarlı havalarda kullanabilirsiniz. Fazlaca yapın ki kız kardeşinize, annenize veya sevdiğiniz birisine hediye olarak da vermeyi düşünebilirsiniz. Mutlu olacaklardır.


El örgüsü şal modelleri olarak bu çalışmayı öğrendikten sonra anlatımlı videoyu detaylıca izleyin ve kısa sürede modeli bitirmeye çalışın. Ben başladım sanırım 4/5 güne bitecek. Ha bu arada sim kullanın derim. Azıcık şenlensin ortalık hanımlar.

Tığ İşi Küpeli Yazlık Şal Yapılışı

Yapılmış halinin bir resmi. Turuncu renkle örülmüş. Sanırım sim de kullanmışlar ama az. Siz daha fazla kullanın ve parıl parıl parlasın şal modeliniz. Beğendiyseniz ve yapmaya karar verdiyseniz, bu yazımızı paylaşmayı unutmayın.

turkce-videolu-tig-isi-kupeli-yazlik-sal-yapilisi
MÜTHİŞ TIĞ İŞİ KÜPELİ YAZLIK ŞAL YAPIYORUZ

Daha önce yayınladığımız DANTEL GÖRÜNÜMLÜ KURTÇUK ŞAL MODELİ başlıklı içerikte Örgü Videoları ve Sal Modelleri şeklinde çok güzel bilgiler yer alıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*