ÖRGÜ YATAK ÖRTÜSÜ MODELLERİ


orgu-yatak-ortusu2-737x415
Orgu-Yatak-Ortusu

Yatak örtüsü için farklı modeller

Yatak örtüsü olarak daha çok hazır kumaşlardan yapılan örtüleri tercih etsek de örgü ile yapılan yatak örtüleri de oldukça şık durmakta. Özellikle odanın, mobilyanın ve nevresim takımının renklerine uygun yapılan örgü yatak örtüsü modelleri bir uyum içerisinde olup güzel bir bütünlük sağlamakta.

orgu-yatak-ortusu1-334x500

Örgü yatak örgüsü modelleri için bugün sizlere beğenebileceğiniz farklı birkaç model hazırladık. Bunlardan yola çıkarak sizde kendiniz için güzel bir yatak örtüsü yapabilirsiniz.

orgu-yatak-ortusu2-335x500

Örgü yatak örtüsü modellerini yapmak biraz zaman ister aslında. Tığ işi yapılan motiflerin bir araya getirilmesi ile yapılan bu örtüler şık dursa da bolca zaman ve sabır gerektiren işler. Bu nedenle bayanlar özellikle çabuk sıkılan bayanlar bu kadar uğraştırıcı işler yapmayı sevmeyebilir. Ama ara sıra artan ipleriniz ile yapıp çoğaltacağınız motifleri bir araya getirerek güzel bir örgü yatak örtüsü yapabilirsiniz.


orgu-yatak-ortusu6-500x375

Örgü yatak örtüsü modellerinde benim favorim tamamen yatağın üzerini kaplayan modeller değilde daha çok yatağın alt kısmında olan yarım modeller. Bu modeller için işlenilen yatak örtüsünün bir kısmına uygun kalınlıkta kumaş eklenerek güzel bir bütünlük sağlanabilir. Ya da sadece yarım ölçü olacak şekilde işlenerek yatağın alt kısmına bu örtüler örtülebilir.

orgu-yatak-ortusu7-375x500

Örgü işi yaparken biraz el becerisinin yanında biraz hayal gücünü de işin içerisine eklemelisiniz. Özellikle seçtiğiniz renklerin uyumu için internet üzerindeki modellere göz atabilirsiniz. Burada sizler için farklı örgü yatak örtüsü modeli sundum umarım hoşunuza gider.

Daha önce yayınladığımız RENKLİ TIĞ İŞİ MODELİ başlıklı içerikte renkli tığ işi şeklinde çok güzel bilgiler yer alıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*