PATCHWORK MAKYAJ ÇANTASI YAPIMI


yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7
Patchwork-Makyaj-Cantası

Patchwork makyaj çantası nasıl yapılır?

Patchwork yani kırkyama oldukça zahmetli bir el işi olsa da sonucunda ortaya oldukça muhteşem bir iş çıkıyor diyebiliriz. Eskilerden beri en çok yapılan el işlerinden birisi olan kırkyama şuan patchwork tekniği olarak bilinmektedir.

Patchwork makyaj çantası yapımı için öyle çok fazla bir tekniği bilmenize gerek yok. Oldukça basit bir şekilde yapılan bu çanta için burada oval şekline benzer kumaşlar kullanılmış.

patcwork-makyaj-cantası-yapımı2-500x375

Dış kısımda kalacak parça için patchwork tekniği ile yapılmış kumaş parçası kullanılıyor. Ara kısımda cüzdanın daha sert olması ve cüzdanın daha düzgün durması için ince bir elyaf kullanılıyor. İç kısıma gelmesi için ise renkli bir kumaş parçası kullanılıyor. Kenar kısımda ise ince bir şerit kumaş kullanılıyor.

patcwork-makyaj-cantası-yapımı5-500x375


Bu üç parça üst üste getirilerek dikiliyor. Daha sonra kenarlarına ayrı bir kumaş ile şerit geçiliyor. Şimdi yapılması gereken ise fermuarı yerleştirmek. Kumaşın yuvarlak kısımlarına fermuar iç taraftan dikiliyor. Fermuarı dikerken doğru şekilde yerleştirmeye dikkat edin. Bunun için ise önce teyelleme yapabilirsiniz.

patcwork-makyaj-cantası-yapımı8-500x375

Fermuar dikildikten sonra cüzdan ters çevriliyor ve dış taraftan kenarları aynı renk ip ile dikiliyor. Bu kenarlar iç kısıma katlanarak alt tabının oluşturulması için bu dikimden sonra cüzdanı ters çevirin.

patcwork-makyaj-cantası-yapımı6-500x317

Bu şekilde köşe kısımları makine yardımı ile veya eliniz ile dikin.

patcwork-makyaj-cantası-yapımı7-500x321

Sonra bu üçgen parçayı katlayın ve uç kısmından tutturun. Bu şekilde patchwork makyaj çantası yapımını tamamlamış olacaksınız.

kaynak: http://www.handmadiya.com/2015/10/cosmetic-bag-patchwork.html

Daha önce yayınladığımız DANTEL ŞAL MODELİ YAPILIŞI başlıklı içerikte dantel şal modeli şeklinde çok güzel bilgiler yer alıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*