PENYE İPTEN YAPILMIŞ PUSET MODELLERİ | bakyap.com

PENYE İPTEN YAPILMIŞ PUSET MODELLERİ


1x1.trans
Penye-İpten-Puset-Yapımı

Penye ipten farklı puset modelleri

Son zamanlarda penye ip ile örülmüş olan farklı sepet modellerini görüyoruz. Birçok kişi bu sepetleri yapıp satarak kendilerine gelir elde edebiliyor.

Farklı renk ipler ile yapılan bu sepetler çok şık durdukları için oldukça fazla tercih ediliyor. Ayrıca dekorasyon ürünleri satan birçok ünlü markanın ürünleri içerisinde penye ipten yapılmış sepet modellerini de görebilirsiniz.

penye-ipten-puset3

 

Ben bugün sizler için penye ipten puset yapımı ile ilgili modeller göstermek istiyorum. Bebekleri içi hazırlıklık yapanlar bu puset modelleri sizler için iyi bir alternatif olabilir.

Penye ipten puset modelleri yapılırken sepet örme işinde kullanılan örgü tekniği kullanılıyor. Alt taban ile başlanılan örme işleminden sonra kenar kısımları yapılıyor ve daha sonra ön taraftaki kısım yapıldıktan sonra puset tamamlanıyor.

penye-ipten-puset2


Penye ipten puset yapımında sizi zorlayacak olan nokta ön tarafında azaltmalar yaparak pusetin ön kısmını yapmak olacaktır. Penye ip ile örmek aslında biraz zor elinizin alışması zaman alır. Ama yapmaya devam ettiğiniz sürece kısa sürede işin tekniğini öğrenebilirsiniz.

Penye ipten puset yapımında daha çok tek renk ipler kullanılıyor. Ama siz buradaki görsellerde olduğu gibi farklı renk ipleri bir arada kullanabilirsiniz. Puset ile uyumlu renkte bir battaniye yaparak da ikisini bir takım haline getirebilirsiniz.

Puset yapımı için ölçü olarak elinizde bulunan bir pusetin ölçüsünü kullanabilir veya tahmini yeni doğan bir bebek boy uzunluğunu dikkate alabilirsiniz.

Penye ip örme teknikleri için yine internet üzerinde yer alan videoları izleyebilir buradan örme işini nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

penye-ipten-puset1

kaynak: https://tr.pinterest.com/

Daha önce yayınladığımız ÖRGÜ ERKEK CEKETİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM başlıklı içerikte örgü erkek ceketi şeklinde çok güzel bilgiler yer alıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*