RENKLİ HAVLU KENARI DANTEL MODELLERİ


1x1.trans
Havlu-Dantel-Kenarı-Modelleri

Havlu kenarı dantel modelleri

Farklı dantel işlerini sizlere sunmaya devam ediyorum. Bugünde sizler için renkli havlu kenarı dantel modelleri göstermek istiyorum.

Çeyizler içerisinde en çok dikkat edilen parçalardan birisi havlulardır. Bayanlar havlulara ayrı bir önem vererek havluları süslemek için çeşitli el işleri kullanırlar. Artık birçok bayanın ilgisini çekmese de dantel süslemeler havlu kenarlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

havlu-kenarı-modeli1

Bugün sizler için havlu dantel kenarı modelleri göstermek istiyorum. Bugün göstereceğim modeller için renkli ipler ile yapılmış örnekler seçtim. Klasik beyaz ve krem gibi renklerin yanı sıra havlu kenarlarında daha çok bu şekilde renkli iplerin kullanıldığı modeller tercih ediliyor. Bence de bu şekilde daha güzel oluyor.

havlu-kenarı-modeli2


Havlu kenarı süslemelerinde dantel kullanılabildiği gibi iğne oyası ve hazır dantel modelleri de oldukça fazla kullanılıyor. Tabii ki el emeği göz nuru olan dantel işlemeler veya iğne oyası en güzel olanları.

Ben sizin için bugün seçtiğim örneklerde dantel modelleri tercih ettim. İlerleyen zamanlarda iğne oyası ile yapılmış olan havlu kenarı modellerini de göstermeye çalışacağım.

havlu-kenarı-modeli3

Burada sizlere sunduğum farklı havlu kenarı modellerinin kimisinin yapımı oldukça basit iken kimisi biraz zaman alıcı modeller. Dantel örgüsü yapmaya yeni başlayan bayanlar daha kolay modellerden başlayarak çeyizleri için hazırlık yapabilirler. Ben sizler için hem basit hem de biraz daha zor modelleri göstermek istedim.

havlu-kenarı-modeli5

kaynak: https://tr.pinterest.com/

Daha önce yayınladığımız MEVSİMLİK BAYAN PANÇO MODELLERİ başlıklı içerikte mevsimlik bayan panço şeklinde çok güzel bilgiler yer alıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*