SARMAL YAPRAKLI FISTIK OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM | bakyap.com

SARMAL YAPRAKLI FISTIK OYASI MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM


1x1.trans
Sarmal-Yapraklı-Fıstık

Sarmal yapraklı fıstık oyası nasıl yapılır?

Sarmal yapraklı fıstık oyası modeli bugün sizler için detaylı anlatımı ile göstereceğimiz oya modellerinden birisi. Farklı bir oya modeli arayan bayanlar mutlaka bu videomuz göz atsın.

Sarmal yapraklı fıstık oyası modeli yapımı biraz emek isteyen bir model diyebiliriz. Ama tamamlandığında ortaya harika bir tasarım çıkıyor.

sarmal-yapraklı-fıstık1-500x300

Bu oya modeli içi öncelikle pembe motifleri yapmanız gerek. Daha sonra bu motifleri yeşil ip ile yazma kenarına birleştirecekseniz.

Pembe motifler için oya işlemede kullanılan küçük halkaların bir büyüğü kullanılmış. İlk önce çiçek motifi yapılıyor. Daha sonra yapılan bu çiçeklerdeki yapraklar arkasına köprüler yapılıyor. Bu şekilde motif tamamlandıktan sonra ise yaprak kısmı yapılıyor.

Sarmal yapraklı fıstık modeli için pembe çiçekler yapıldıktan sonra yeşil oya ipi ile yapraklar yapılıyor. Bu yapraklar yapılan çiçek motifin arka kısmındaki köprülere yapılıyor ve yapraklar tamamlanıyor. Bu işlemde bittikten sonra yapılan çiçekler yazma kenarına ekleniyor.


Öncelikle yazmanın kenarına pimpiriklerin yapılması gerek. Daha sonra bu pimpiriklerde belirlenen aralıklara bu çiçek motifleri eklenecek. Çiçek motifleri eklendikten sonra ise diğer yapraklar yapılarak modelin bir çiçeği tamamlanmış olacak.

Sarmal yapraklı fıstık modelinin detaylı yapım aşamaları için aşağıda yer alan videoyu izleyerek örneğin yapımını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Bu sarmal yapraklı fıstık modelini isterseniz havlu kenarlarında da kullanabilirsiniz. Örnek büyük olduğu için havlu kenarlarına da uygun olacaktır. Farklı renklerde yapacağınız çiçek motifler ile oldukça güzel yazma kenarları yapabilirsiniz.

kaynak: http://orgudantelmoda.com/sarmal-yaprakli-fistik-oyasi-modeli-yapimi

Daha önce yayınladığımız HAVLU KENARI DANTEL MODELLERİ başlıklı içerikte havlu kenarı dantel şeklinde çok güzel bilgiler yer alıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*