ŞİŞ ÖRGÜSÜ ERKEK KAZAK MODELİ | bakyap.com

ŞİŞ ÖRGÜSÜ ERKEK KAZAK MODELİ


1x1.trans
Orgu-Erkek-Kazak-Modeli

Örgü erkek kazak modeli

Bugün sizlere güzel bir örgü erkek kazak modeli göstermek istiyorum. Model çok şık ve sade. Benim çok hoşuma gitti ve sizinle paylaşmak istedim.

Erkekler için örgü yaparken model bulmak zor oluyor. Bu nedenle bayanlar eşlerine çocuklarına örgü işi yaparken zorlanıyor. Bende farklı örgü erkek kazak modellerini buldukça sizlerle paylaşmaya devam ediyorum.

orgu-erkek-kazak-modeli1

Bugün göstereceğim örgü erkek kazak modeli oldukça basit bir şekilde yapılmış şiş örgüsü. Şiş örgüsü yapmayı bilen herkesin kolaylıkla yapabileceği bir model.

Örgü erkek kazak modeli yapımına lastik örgüsü ile başlanmış. Kazağın en alt kısmında yapılan lastikten sonra düz şiş örgüsü örülmüş. Bu şekilde düz örgü ile göğüs hizasının altına kadar devam edilmiş.

orgu-erkek-kazak-modeli3


Düz örgüden sonra model eklenmiş. Yaka kısmına kadar bu şekilde ilerlenmiş. Görseli inceleyerek modelin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Yaka kısmında ise yine lastik örgüsü yapılmış.

Örgü erkek kazak modeli yapımında beden kısmı yapıldıktan sonra kollar yapılmış. Yine kolların üst kısmında model kullanılarak beden ile uyum sağlanmış.

Örgü erkek kazak yapılırken 4,5 numara şiş kullanılmış. Burada kullanılan ip ile model çok güzel durmuş. Bu şekilde koyu renkleri tercih edebileceğiniz gibi açık krem, kahverengi, kırmızı, lacivert tonlarında iplerde tercih edebilirsiniz.

orgu-erkek-kazak-modeli2

Burada örgü erkek kazak modeli farklı bir renk ile yapılmış. Siz beğendiğiniz bir renk ile yapabilirsiniz. Erkekler için hoş bir kazak modeli olmuş.

kaynak: https://www.ravelry.com/patterns/library/finsbury-park-sweater

Daha önce yayınladığımız SEKİZGEN BATTANİYE MOTİFİ YAPIMI başlıklı içerikte battaniye motifi ve sekizgen battaniye motifi şeklinde çok güzel bilgiler yer alıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*