TIĞ İŞİ PAPATYALI BATTANİYE YAPILIŞI


yH5BAEAAAAALAAAAAABAAEAAAIBRAA7
tig-isi-papatyali-battaniye

Tığ işinden battaniye

Tığ işinden yapılan battaniye çalışmalarında motif çok önemlidir hanımlar. Bu paylaştığım çalışma eskilerden olsa gerek. Uzun zaman önce de aynısından model farkı ile gördüğümü hatırlıyorum. Hatta bu tür tığ işi papatyalı örtü modelinin yapılışını da görmüştüm.

Anlatımlı çalışmada videoyu izledikten sonra sizde papatya motifleri olan örtü veya bebek battaniye modeli yapmaya karar vereceksiniz. Benim ilk aklımda olan örtü olarak kullanmak. Hatta çok güzel bir masa örtüsü olarak da kullanılabileceğini düşünüyorum.

Yapımı ilk başta karışık olan çalışmada birkaç renk ip kullanacaksınız. Tığ işinden yapılan örtü veya battaniye çalışmasını detaylıca videolu anlatımı izledikten sonra modeli kavrayıp hemen yapmaya başlayacaksınız. Yapılışında zorlanacağınız bir bölüm yok. Yine de anlatımlı tığı işi battaniye modelinde papatya kısımlarında takılırsanız yorum yazın hanımlar.


tig-isi-papatyali-battaniye
tig-isi-papatyali-battaniye

Tığ işi papatyalı battaniye nasıl yapılır diyenler için yabancı bir video da olsa sesini kısıp izleyerek sizde aynısını kolayca yapabilirsiniz. Öğretici video sayesinde zorlanmadan kısa sürede papatya modeline sahip battaniyeyi hemen yapmaya başlayacaksınız hanımlar.

Örgüye yeni başlayanlar içinde önerdiğim güzel ve keyif verici bir çalışmadır diyebilirim. Zorlanacak bir kısım yok. Ama karışık olduğu doğru. Ancak yine de öğrenip hemen yapmaya başlayacaksınız hanımlar. Takribi 3-5 gün arasında bitirmeniz mümkün. Öğretici bir başka battaniye modelinin yapılışında görüşmek dileğiyle. Kolay gelsin.

Tığ işi anlatımlı papatyalı battaniye

kaynak : https://www.youtube.com/channel/UCcupsbcOf1HIIM7CucUPYDQ

Daha önce yayınladığımız KOLAY LİF MODELİ YAPILIŞI başlıklı içerikte basit lif modeli, lif modelleri ve lif örnekleri şeklinde çok güzel bilgiler yer alıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*