TUNUS İŞİ PATİK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM


tunus-isi-patik1-737x415
Tunus-İsi-Patik

Tunus işi patik yapımı

Kendisi için farklı bir patik yapmak isteyen veya çeyiz hazırlıkları içerisine farklı patik modelleri eklemek isteyenler bugün göstereceğim tunus işi patik modeline mutlaka göz atmalılar.

Tunus işi; yelek, ceket, kazak ve battaniye yapımında oldukça fazla kullanılıyor. Birçok bayan özellikle bebekler için tunus işinden yapılmış battaniye, ceket ve yelekler hazırlıyor. Tunus işi kolay bir el işi olduğu için bayanlar tarafından seviliyor diyebilirim.

tunus-isi-patik1


Tunus işi için farklı bir örgü işi arayanlar bugün güzel bir patik modeli gösteriyorum. Patikler çeyizler içerisinde fazla fazla bulunur. Hediye edilmek içinde sıklıkla yapılır. Bugün göstereceğim tunus işi patik modeli hem hediye edebileceğiniz hem de kullanabileceğiniz şık ve gösterişli bir model.

Tunus işi patik modelinin ön kısmına ve yanlarına yapılan çiçek desenleri patiği çok şık bir hale getirmiş. Farklı renklerde de bu patik yapılabilir ama bu şekilde desenli yapacaksanız eğer beyaz rengi ana renk olarak kullanmanız bence daha güzel olur.

Tunus işi patik modeli yapımı için burada verilen ölçüler 38 numaraya uygun olan ölçüler. Siz farklı büyüklüklerde yaparak çeyiziniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Tunus işi patik modeli yapımı için tunus işi örülürken kullanılan ucu kancalı olan şişlerden kullanılmış. Patiğin yapımına ön taraftan başlanarak ilerlenmiş ve patik dikişsiz bir şekilde tamamlanmış. Çiçek desenleri ise patik işlenirken yapılmış yani sonradan eklenme değil.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=X7i3dQyI-fI

Daha önce yayınladığımız KIZ BEBEKLER İÇİN ÖRGÜ ETEK MODELLERİ başlıklı içerikte kız bebekler için etek, örgü etek ve örgü etek modelleri şeklinde çok güzel bilgiler yer alıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*