YAPIMI KISA SÜREN HAROŞA ÖRGÜ PASPASHaroşa örgüyle yapılan birçok örneği daha önce de sizlere ulaştırmıştım. Bu güzel örgü modelini de yine haroşa örgüsüyle yapacaksınız. Yapımını kısa bir anlatımla ifade etmeye çalışacağım. Evinize örgüden paspas yapmayı düşünüyorsanız, bu örneği kullanabilirsiniz.

Yapılışı için 9 numara şiş lazım. İlk olarak 9 numaralı şişle 30 ilmek atarak çalışmaya başlayacaksınız. Hemen altta temsili bir örnek resim koydum. Yaparken gidişat bu şekilde gözükecek.

30 ilmek işleminden sonra da haroşa örgüyle devam edeceksiniz. Boyutu istediğiniz ölçüye geldiğinde ise bitireceksiniz. Model sade görünüyor ama çok güzel olduğunu söylemeliyim.

Haroşa örgü paspas yapılışı

Renk olarak farklı şekilde de yapabilirsiniz. Sade görünüm yerine bir sıra değişik renk öteki sıra farklı renk yaparak da örgü paspasın görünümünü güzelleştirebilirsiniz. Bu tür örgüleri her zaman beğenmişimdir.

guzel-harosa-orgu-paspas
guzel-harosa-orgu-paspas

Haroşa paspas modeli olarak tanımlayacağımız örneği kolayca yapabileceğinizi söyleyebilirim. Tarifi uygulayarak sizde basit olan bu örgüyü evinize paspas veya değişik amaçlarla yapmaya başlayabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*