3 KATLI KATMERLİ GÜL YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Tığ işi 3 katlı katmerli gül yapımı

Süslemelerde ve farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz örgü modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Daha önce de sizlere tığ ile yapabileceğiniz çiçek modelleri göstermiştim. Bugün ise sizlere 3 katlı katmerli gül modeli yapımını detaylı anlatım olarak göstermek istiyorum.

3 katlı katmerli gül modeli yapımı için basit tığ işi teknikleri kullanılmış. Tığ ile örgü örmeyi bilen herkes bu modeli kolaylıkla yapabilir. Tığ ile örgü örmeyi bilmeyenler ise videodaki anlatıma dikkat ederlerse kısa sürede bu modelin yapımını öğrenebilirler.

3 katli katmerli gul1

Tığ işi katmerli gül modeli yapımı için dilediğiniz özellikte ip kullanabilirsiniz. Burada kalın bir ip ile model yapılmış ve bu şekilde çok güzel durmuş. Modelin yapımı için bir sihirli halka yapılmış ve etrafına trabzanlar yapılarak modelin kurulumu yapılmış.

Çiçek motifi için ilk sıra yapıldıktan sonra bu çiçeğin katmerli bir gül olması için diğer katlar yapılmaya başlanmış. Yine bu kısımlarda oldukça basit. Videoda verilen anlatıma dikkat edip buradaki sayıları dikkate alırsanız modeli kısa sürede yapabilirsiniz.

3 katli katmerli gul2

Tığ işi katmerli gül modeli tamamlandıktan sonra dilerseniz ortası için bir boncuk kullanabilirsiniz. Bunun  dışında dilediğiniz renklerde yapacağınız bu çiçeği battaniye süslemelerinde, örgü ile yapılmış kırlentlerin süslemelerinde kullanılabilir. Bunun yanında bu şekilde çiçek motifleri yapılarak bir araya getirilip de kullanılabilir.

3 katli katmerli gul3

3 katlı katmerli gül modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCUok26e3LG2Q9yXPaTQGEBg

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu