3D ÖRGÜ TEKNİĞİ İLE YAPILMIŞ YAPRAK MODELİ VİDEOLU ANLATIM

3D örgü tekniği ile tığ işi yaprak yapımı

Bugün sizler için çok farklı ve güzel bir model sunmak istiyorum. Yabancı bir siteden bulduğum bu model birçok el işi yapımında kullanabileceğiniz bir örgü modeli olabilir.3D ÖRGÜ TEKNİĞİ İLE YAPILMIŞ YAPRAK MODELİ VİDEOLU ANLATIM

3D yaprak modeli yapımını yabancı bir siteden buldum. Yaprağın yapımını detaylı bir şekilde öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Yabancı bir dilde anlatım olduğu için tekniği anlamakta biraz zorlanabilirsiniz. Ama bir kaç sefer videoyu izleyip yapım aşamalarına dikkatli bir şekilde bakarsanız kısa sürede modeli çıkartabilirsiniz.

3D-Yaprak-Modeli

3D yaprak modeli aslında çok basit bir şekilde ilerliyor. Trabzanlar üzerine kurulu olan bu modelde önemli olan sayılara ve nerede ne yapılacağına dikkat etmektir. Bu sayede kısa sürede yaprak modelini yapabilirsiniz.

3D yaprak modeli yapımında ilk başta zincir çekilerek üzerine trabzanlar yapılmış. Bunun üzerine yapılan trabzanlarda sadece trabzanın arka kısmından tığ geçirilerek modeller kuruluyor. Dediğim gibi önemli olan sayılara ve nerede ne yapılacağına dikkat etmek.

3D yaprak modeli gerçekten çok kullanışlı ve farklı bir model. Bu model ile kendinize ve kız çocuklarına kazak yapabilirsiniz. Şal yapılabilir. Yelek ve hırkalarda bu model ile yapılabilir. Gerçekten kullanışlı ve şık bir model diyebilirim.

Aşağıda yer alan videoyu izlerken model çıkartmak için elinize ipinizi ve tığınızı alıp modeli kurmayı öğrenebilirsiniz. Daha sonra ise bir kaç sefer modeli yaptığınızda kolaylıkla bu modeli yapabilirsiniz.

kaynak: https://design-peak.com/3d-leaf-stitch-tutorial/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu