5 KÖŞELİ ÇOCUK BERESİ YAPILIŞI

Görünce acaba yapabilir miyim? diye soru işaretleriyle boğuştuğum güzel bir çalışmayla yine merhaba… Beşgen çocuk bere modeli olarak da bilinen bu güzel ve şık bere örneğinin yapılışını sizlere aktaracağım.

Anlatımını öğrendiğim kadarıyla dile getireceğim. Beğeneceğinizi düşünüyorum. Renkli bere modeli olarak da adlandırabileceğimiz bu güzel örneğin tarifinden önce bize neler lazım onlara bir bakalım ;

Malzemeler ;

  • 3,5 numara şiş.
  • Renkli ipler.

İlk olarak 85 ilmek alarak başlamanız gerekiyor. Daha sonra 12 veya 14 cm. haroşe örmeniz gerekiyor. Aralarda farklı renkler kullanabilirsiniz. İsterseniz resimli örnekteki gibi pembe, sarı ve mavi rengi ile yeşili tercih de edebilirsiniz. Dilerseniz farklı renk kombinasyonları da uygulayabilirsiniz.

85 ilmeği ise 17’şer ilmek olacak şekilde 5’e ayırmayı unutmayın. 17 ilmekler ise sırayla eksiltilecek ve öyle örülecek. Sonrasında ise renkli ipleri 3 ilmek başlayarak 17 ilmek olana kadar öreceksiniz. Daha sonra 17 ilmekten 3 ilmek olana kadar da eksiltip bu işlemi 5 tane baklava dilimi örerek yapacaksınız.

Baklava dilimleri ise altta resimli örnekteki gibi birleştirip, berenin en üst kısmına dikmeniz yeterli olacaktır.

Ponponu çatalla da yapabilirsiniz veya bir kartondan da yapabilirsiniz. Yapımıyla ilgili sitemizde paylaşımlar yer alıyor. Zaten ponpon yapmayı bilmeyen ev hanımı yoktur diye tahmin ediyorum. Ponpon yaptıktan sonra berenin üst kısmına ekleyerek bere yapımını tamamlayabilirsiniz.

bes-koseli-cocuk-beresi-yapimi
bes-koseli-cocuk-beresi-yapimi

Baklava dilimleri olan kısımların hemen ucuna ise ponpon ekleyebilirsiniz. Ancak o zaman palyaço bere modeli gibi olur. Model resimlerde ki gibi olsun diyorsanız ekleyip, eklememek size kalmış. Ponponlu ip de kullanarak bu güzel modele süs uygulayabilirsiniz. Beğendiyseniz bir teşekkürü çok görmezseniz sevinirim. İyi akşamlar.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu