5 ŞİŞLE DANTEL ÖRGÜ BLUZ YAPILIŞI

5 şişle yapılan örgülerden daha önce de bahsetmiş, hatta yapılışını tarif ettiğimiz birçok örgü işiyle birlikte olmuştuk. Bu yazımda da yine sizlere beş şişle yapılmış dantel bluz çalışmasına ilişkin örnek şema ve yapılış anlatımı paylaşmak istedim.5 ŞİŞLE DANTEL ÖRGÜ BLUZ YAPILIŞI

5 şiş örgü modellerini bilenler altta paylaştığımız çizelgelerden yararlanarak, şemayı da kullanarak örgü bluz modelini yapacaklarını düşünüyorum. Tarifini yazılı olarak da anlatmak isterdim. Ancak hiçbir yerde tarifini açıklamalı bulamadım. Bu yüzden sizlere anlatıma ilişkin örnek şema ve resimler aktarmak istedim.

5 şişle örgü bluz yapımı

Örgü bluzu yaparken ortadan başlayarak şemayı uygulamanız yeterli olacaktır. Harika bir bluz modeli ve örgü bluz olarak yapabilir yada şal olarak da kendinize uyarlayabilirsiniz. Modeli ortaya çıkarttıktan sonra birleştirme işlemi yapmadan hemen önce ise gerdirme işlemi yapmanız gerekiyor.

Bu sayede ütüleme yapmanıza gerek kalmaz. Şiş örgü kazak modeli de yapabilirsiniz. Çiçek motifli bluz modeli olduğunu göreceksiniz. 5 şiş dantel modeli olarak başlayıp yapmayı düşündüğünüz çalışmanın şemaları ise şöyle ;

Ortadan başlayarak yapacağınız bluzu ilerleyerek birleştirme aşamasına getireceksiniz. İki parça ördükten sonra da birleştirme yapacaksınız. Bittiğinde ise karşınıza çok güzel ve zarif dantel bluzun çıktığını görebilirsiniz. Kışın gelmesiyle artık bu tür örgüleri daha sıklıkla paylaşacağız. Resimlerde başlanmış hali ve bitmiş hali de var. Umarım size yardımcı olmuştur. Şemadan örnek çıkartma veya örgüye başlamayı bilenler hemen yapabileceklerdir. Bilmeyenler için ise benzer bluz örgülerinin tariflerini paylaşmaya çalışacağım. İyi günler hanımlar.

kaynak : https://sdelaisam.mirtesen.ru

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu