ADIM ADIM YUVARLAK LİF MODELİ YAPILIŞI

Lif ustayı diyebileceğimiz Esra Barak hanımın yaptığı güzel bir çalışmayı sizlere de ulaştırmak istedim. Ben evde başladım bitmek üzere ve yapımı gayet kolay olan çalışmayı size de tarif edeceğim. Umarım beğenmişsinizdir ve benim gibi yapmaya soyunuyorsunuzdur.ADIM ADIM YUVARLAK LİF MODELİ YAPILIŞI

Yuvarlak lif yapımıyla ilgili malzemeleri sıralayacağım. Yapımı gayet basit ve bitince banyonuzda veya çeyizlik olarak saklamayı düşünüyorsanız görüntüsünü çok seveceksiniz.

Lahana lif modeli olarak da adı geçen bu güzel örneği daha önce belki benzerlerini değişik platformlarda görmüş olabilirsiniz. Hatta anımsayanlar dahi olabilir.

Yuvarlak örgü lif örneğinin malzemeleri ise şöyle ; Öncelikle bu lif başlanıldığında 2 günde bitiyor. Onu söylemek istedim. Malzemeler ise 6 numaralı tığ, sarı ile beyaz yün ip lazım. Yapılışı ise şöyle ;

İlk olarak 8 zincir çekip halka oluşturuyorsunuz. Hemen halkanın içini ise trabzan 20 defa doldurun. Biter bitmez de hemen üstüne fıstıkları başlatabilirsiniz. Sarı renkten 13 tane yapacaksınız.

Sarı renkle başlayınca 13 tane yapıp 1 zincir çekip, fıstıkla her 2 fıstığın arası için 2 fıstık doldurmanız gerekiyor. Toplamda ise beyaz renk 24 fıstık olacak. Sarı renge devam ederken 1 fıstık ve 1 zincir sarı renkte devam edin. Sarı renk ile 25 fıstık dolayın.

anlatimli-yuvarlak-lahana-lif-ornegi-yapilisi
anlatimli-yuvarlak-lahana-lif-ornegi-yapilisi

Beyaz renkle 26 fıstık yapalım. Sonrasında ise beyaz renkle her deliğe 2 fıstık yapılacak. Altta resimlerde fıstığın başına 1 zincir çekip batırılmış hali gözüküyor. İnceleyebilirsiniz. 26 fıstık beyaz renkle yapıp, sonrasında ise sarı renk yapılmalıdır. Toplamda 25 fıstık yine yapılacak.

26 fıstık sarı renk öreceksiniz. Daha sonra ise 5 sıra olacak şekilde beyaz örmelisiniz. Son aşamalara yaklaştınız. Sonlara yaklaştığınızda hemen üstteki son hali gibi sizin de çalışmanız ortaya çıkacaktır. Gerçekten çok güzel ve mutlaka çeyizlik olarak saklanması gereken lif modellerinden birisi olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim.

Yapan hanımefendinin ellerine ve emeklerine sağlık. Gerçekten çok güzel yapmış ve son karedeki bitmiş haline bayıldım. Değişik renkler kullanabilir ve tek renk olarak da bu güzel lif örneğini yapabilirsiniz. Yapımı kolay ve 2 gün de bitiyor. Başarılar.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu