AHUDUDU DESENLİ YAKADAN BAŞLAMA BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Yakadan başlama ahududu desenli bebek yeleği modeli yapımı

Ahududu deseni son yıllarda şiş örgüsü ile yapılan modellerde oldukça fazla kullanılmakta. Bende sizlere daha öncede bu desen ile yapılmış farklı örgü işleri göstermiştim. Bugünde bebekler için yapılmış çok şık bir ahududu desenli bebek yeleği modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bebek yelek modelleri için sizlere yeni örnekler bulmaya devam ediyorum. Bugün göstereceğim yelek modeli şiş örgüsünde en çok kullanılan ahududu modeli ile yapılmış ama yeleği  sadece kol kısımlarına bu desen eklenmiş. Bu şekilde olunca da yelek modeli çok şık olmuş. Özelikle kız çocuklar için şık ve gösterişli bir yelek modeli arıyorsanız mutlaka bu örneğe göz atmalısınız.

ahududu desenli bebek yelegi3

Yakadan başlama bebek yeleği modeli yapımı için Alize baby best markalı bebe yünü kullanılmış Şiş olarak ise 3 numaralı misinalı şiş kullanılmış. Yelek modeli yakadan başlanıp tek parça halinde yapıldığı için misinalı şiş ile bu yeleği örerseniz örme işlemi daha kolay olacaktır.

Burada yapılan yelek modeli 1-2 yaş için oldukça ideal. Tabii videoda verilen anlatımı dikkat edip yeleği istediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz. Yelek modeli yapımına yakadan başlanıp tek parça halinde yapılmış. Sadece yeleği  kol kısımlarında ahududu modeli kullanılmış. Beden kısmında haroşa örgü yapılmış. Örgüye yeni başlayanlar için yaka kısmını yapmak biraz zor gelebilir ama videoda verilen detaylara dikkat ederseniz sorun  yaşamadan sizlerde bu yeleği yapabilirsiniz.

Ahududu desenli bebek yeleği modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://youtu.be/H1zWC93cbfY

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu