AHUDUDU DESENLİ BEBEK PATİĞİ YAPIMI

Şiş örgüsü ahududu desenli bebek patiği yapımı

Daha önce sizlere ahududu deseni ile yapılmış olan bir bebek yeleği göstermiştim. Bugünde sizlere yapılan bu bebek yeleği ile çok güzel bir takım olacak ahududu desenli bebek patiği modeli yapımı göstermek istiyorum. Yeleği ile birlikte harika bir takım oluşturabileceğiniz bu patiğin yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bebekleri için hazırlık yapan veya güzel bir örgü işi ile bebeklere hediyelik hazırlamak isteyenler bu patik ve yelek modelini yapabilir. Patik bot patik şeklinde hazırlanmış ve bilek kısmından sonra ahududu modeli yapılmış. Bu şekilde çok hoş bir görüntü oluşmuş. Burun kısmı ise sade haroşa örgü ile yapılmış. Daha önce gösterdiğim yelek modelinin de sadece kollarında ahududu modeli yapılıp beden kısmı sade yapılmış. Oldukça kolay bir model olduğu için kısa sürede harika bir takım yapabilirsiniz.

Ahududu desenli bot patik yapımı için yelekte olduğu gibi Alize Baby Best markalı ipten 310 numaralı ip kullanılmış. Şiş olarak ise 3 numara şiş kullanılmış. Burada patiğin süslemesi için siyah örgü ipi kullanılıp kordon yapılmış. Dilerseniz hazır fiyonk veya ponpon da kullanabilirsiniz.

Burada yapılan patik modeli 1-2 yaş için oldukça uygun. Bu ölçü için 41 ilmek atılmış. Daha büyük bir patik modeli yapmak isterseniz ilmek sayınızı 2 ilmek arttırarak ilerleyebilirsiniz. Öncelikle patiğin ön kısmı ve taban kısmı yapılmış. Daha sonra ise patiğin bilek kısmı yapılmış. Modelin yapımı detaylı bir şekilde açıklandığı için zorlanmadan kısa sürede bu patiği yapabilirsiniz.

Ahududu desenli bebek patiği yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=fREaxwiOhNQ

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu