AJURLU BEŞ ŞİŞ GELİN PATİĞİ YAPIMI

Beş şiş ile ajur modeli gelin patiği yapımı

Patik  modelleri için size bugün beş şiş ile yapılmış bir tasarım göstermek istiyorum. Şiş örgüsünde en çok kullanılan ajur tekniği ile yapılan bu patik modeli tam çeyizler içerisine koyulacak bir tasarım olmuş. Ajurlu beş şiş patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Beş şiş patik modelleri çeyizler içerisinde göz dolduracak harika bir tasarım. Çeyizleriniz için şık ve gösterişli bir patik modeli yapmak istiyorsanız bu örneğe göz atmalısınız. Bugün yapılan patik modeli tam gelinler için tasarlanmış bir model. İki renk örgü ipi kullanılan bu patiği videodaki anlatımı takip ederek kısa sürede yapabilirsiniz.

Beş şiş bayan patik modeli yapımı için burada krem ve mint yeşili bir örgü ipi kullanılmış. Şiş olarak ise 3 numara beş tane kısa şiş kullanılmış. Patiği bu şekilde iki renkli örgü ipleri ile yaparsanız daha şık bir görünüm oluşacaktır. Burada yapılan patik modeli ölçüleri ile bu patik 37-38 hatta 39 numara ayak için dahi olabilir. Sizler aynı ölçülerde yapsanız dahi kullandığınız ipin kalınlığına, elinizin sıkılığına göre de patiğin büyüklüğü değişecektir. Kendi el sıkılığınızı biliyorsanız buna göre patik modelini yapabilirsiniz.

Patik modeli yapımına burun kısmından başlanıyor. Burada patiğin üst kısmında ajur modeli kullanılmış. Ayrıca krem rengi ve mint yeşili ip bir arada kullanılarak ilerlenmiş. Patiğin diğer kısımları ise düz bir şekilde örülmüş.

Ajurlu beş şiş patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaqRjuVXcjs_Zq1bY_A2sxA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu