AJURLU ÇAMLAR BAYAN YELEĞİ MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Bayan yeleği modeli yapımı

Bayanların her mevsim rahatlıkla kullanabileceği güzel bir yelek modelinin yapılışını bugün sizlere vermek istiyorum. Ajurlu çamlar bayan yeleği modeli yapımı kolay olan ve çok şık duran bir model.

bayan tunık yelek model

Ajurlu bayan yeleği modelinin yapımı için burada kullanılan ölçüler 42-44 beden bayanlar için oldukça uygun olan bir model. Yeleğin ölçüsü biraz uzun tutulmuş isterseniz siz daha kısa bir yelek ölçüsü yapabilirsiniz.

Ajurlu bayan yeleği modeli yapılırken orta kalınlıkta bir ip kullanılmış. Şiş için ise 3,5 numara tığ kullanılmış.

Bayan yeleği modeli yapılırken lastik örülmemiş. Model yapılarak yeleğe başlanmış. Ajurlu çamlar modeli için her çam modeli 14 ilmek üzerine kurulmuş. Bu nedenle siz yelek ölçüsüne başlarken 14 ve katları üzerine ilmek ayarlayarak yeleğe başlamanız gerek.

Yani yeleği kim için yapacaksanız her modelin 14 ilmek üzerine kurulu olduğunu bilerek buna göre beden ölçüsünü ayarlayabilirsiniz. Burada yapılan ajurlu bayan yeleği 44 bedene göre yapılmış olan bir yelek modeli.

Burada yapılan ajurlu bayan yeleği modelinin ön kısmında 5 tane ajurlu çamlar modeli kullanılmış. Ön parçada 7 tane lastik ile bilikte 77 ilmek olarak yapılmış. Arka kısımda ise 9 model kullanılmış ve 127 ilmek ile yapılmış.

Siz burada kullanılan ölçüleri kendinize örnek olarak alabilir, farklı büyüklükte ve ölçülerde yelekler yapabilirisniz. Ben bu modelin alize ip ile yapılmış ceketini gördüm çok şık ve güzel olmuş. Kısa bel hizasında yapılmış olan bir ceketti bu şekilde de bu modeli kullanabilirsiniz.

Ajurlu bayan yeleği modeli yapımı için aşağıda yer alan videoları izleyebilirsiniz.

 

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=_BQdHGVlxlo

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu