AKORDİYON ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI

Akordiyon örgü işi

Farklı bir örgü örneğiyle beraberiz arkadaşlar. Değişik ve güzel bir model. Bu modeli kullanarak çok şık atkı modelleri yapabilirsiniz. Görünümü akordiyon gibi olduğu için örgü de adını buradan alıyor. Akordiyon örgü örneğini öğrendikten sonra bebek örgülerinde de kullanmaya başlayabilirsiniz. Bebek battaniyesinde de şık durur.AKORDİYON ÖRGÜ MODELİ YAPILIŞI

Akordiyon örgü modelinin detayları anlatımlı videoda yer alıyor. Kısa sürede öğrenip modeli ortaya çıkarabilir ve örgünüzü kısa sürede bitirebilirsiniz. Bebek battaniye modeli ve değişik örgülerde de kullanabilirsiniz.

Görünümü ile ilgili tamamlanmış hali şiş işi akordiyon örgüsünün bir örnek resmi hemen altta yer alıyor. Onu da inceleyerek nasıl bir görünüm çıkacağını önceden kestirebilirsiniz.

Örgünün yapılışında neler lazım olacak tek tek yazıyor. Malzemeleri temin ettikten sonra hemen yapmaya başlayabilirsiniz. Akordiyon örgüsü yaparak atkı modeli örmeyi ihmal etmeyin arkadaşlar.

Türkçe Videolu Akerdeon Örneği Tarifi

Akerdion örgü örneği malzemeler

Elinizde örgü malzemesi olarak 4 numara şiş olması gerekiyor. Orta kalın yün ve nasıl yapılacağı ise hemen hemen şu şekilde ; İlk olarak 6 ters ve 8 düz, 8 ters ve yine 8 düz ve 8 ters şeklinde örgüye başlıyorsunuz. İstediğiniz genişlikte devam edin.

Böylece 4 sıra örmeniz gerekiyor. Daha sonra ise 8 düz, 8 ters, 8 düz, 8 ters ve 8 düz şeklinde örüp, devam edeceksiniz. Bu sıra sonunda ise 6 ilmek ters bitmesi gerekiyor. 4 sıra da daha öreceksiniz.

Örgünün devamı için anlatımlı videoyu izleyin. Kolay gelsin arkadaşlar.

Akerdeon Örneği Yapımı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu