ALİZE PUFFY İLE ENTRELAK BATTANİYE

Alize Puffy ile entrelak battaniye modeli daha önce hiç örgü işi yapmayanalar için oldukça kolay bir model. Tığ ve şiş kullanmadan ipin özelliği sayesinde elinizle örerek yapacağınız harika bir örgü modeli.  Bu battaniye modelinin yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

ALİZE PUFFY İLE ENTRELAK BATTANİYE

Örgü işinden yapılan battaniyeler her daim kullanılıyordur. Ama son yıllarda da dekorasyonda da bu parçalara önem verilmeye başlandı ve yatak örtüsü olarak kullanılan birbirinden farklı örgü yatak örtüsü modelleri ortaya çıkmaya başladı.

Bugün sizlere göstereceğim entrelak battaniye modeli yatak örtüsü olarak da kullanabileceğiniz battaniye olarak da kullanabileceğiniz çok şık bir tasarım olmuş. Kullanılan ip sayesinde hazır bir battaniye görünümü oluşmuş. Ayrıca ipin birçok farklı rengi olduğu için kendi zevkinize göre ve dekorasyonunuza göre farklı tasarımlar yapabilirsiniz.

ALİZE PUFFY İLE ENTRELAK BATTANİYE

Burada yapılan battaniye modeli sadece yatağın alt kısmına gelecek şekilde dekorasyon amaçlı kullanılacak bir örtü olarak tasarlanmış. Bunun yanında birde bu battaniyeye uygun şekilde takım olması için iki tane kırlent ve bir puf örülmüş. Sizlerde bu şekilde bir takım yapabilirsiniz. Bunun dışında yatağı tamamen kaplayan battaniyeler yapabilirsiniz. Çocuk odalarında kullanabileceğiniz battaniyeler yapabilirsiniz. Yani tasarım size kalmış diyebilirim.

Alize Puffy ile entrelak battaniye modeli yapımı için Alizenin en güzel iplerinden birisi olan kendinden ilmekli ipi Puffy kullanılmış. Bu ipin özelliği kendinden ilmekli olması. El ile örülen bir ip. Burada önemli olan yapılan motiflerin nasıl birleştirileceği. Bunun içinde tüm detaylar video içerisinde açıklanmış.

ALİZE PUFFY İLE ENTRELAK BATTANİYE

Videoda yapılan yatak şalının ölçüleri, kaç tane ip kullanıldığı, nasıl yapıldığı açıklanmış. Bunun dışında bir bebek battaniyesi yapmak isterseniz kaç yumak gideceğinden ölçülerinden bahsedilmiş. Videodaki anlatımı takip edip bütün detayları öğrenerek sizde burada olduğu gibi harika bir battaniye modeli yapabilirsiniz.

Alize Puffy ile entrelak battaniye modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@AlizeYarns

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın