ALTIGEN MOTİF İLE ÖRGÜ KOLAY HIRKA MODELİ YAPIMI

Örgü kolay hırka modeli için bugün sizlere kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz şık bir model göstermek istiyorum. Tığ işi ile kolay ama şık bir hırka modeli yapmak istiyorsanız mutlaka gösterdiğim bu örneğe göz atmalısınız.

Hırka modelleri için sizlere sıkı sık şiş örgüsünden ve tığ işinden yapılmış olan tasarımlar göstermeye çalışıyorum. Özellikle şiş örgüsü bilmeyen veya yapamayanlar tığ işinden yapılmış olan hırka modellerini deneyebilirler. Ben bunun için sizlere devamlı olarak yeni modelleri göstermeye çalışıyorum.

ALTIGEN MOTİF İLE ÖRGÜ KOLAY HIRKA MODELİ YAPIMI

Bugün sizlere göstereceğim kolay hırka modeli yapımında altıgen motif kullanılmış. Tığ işi ile yapılan hırkalarda bu altıgen motifler oldukça fazla kullanılıyor. Hem kolay bir hırka modeli yapılmış oluyor hem de farklı ve şık bir görünüm elde ediliyor. Burada yapılan hırka modeli kısa bir şekilde yapılmış. Bu yıl bu şekilde hırkalar moda olduğu için bu hırkayı her zaman kullanabilirsiniz.

Hırka modeli yapımı için burada Spagetti Yarn markasının Cozy Wool serisinden bir ip seçilmiş. Bu ip dokusu oldukça yumuşak bir ip. Renk olarak da oldukça güzel görünüyor. Hem kullanılan ip özelliği ile hem de ipin rengi ile hırka modeli sade ve şık bir tasarım olmuş. Video içerisinde yapılan 40 beden ölçü hırka için 6 yumak ip kullanılmış. Tığ olarak ise 8 numara tığ kullanılmış.

ALTIGEN MOTİF İLE ÖRGÜ KOLAY HIRKA MODELİ YAPIMI

Örgü Kolay Hırka Modeli Nasıl Yapılır?

Örgü kolay hırka modeli yapımı için iki tane altıgen motif yapılmış. Yapılan hırka modeli 40 beden için yapılmış. Örnek anlatım videosunda da bunun ölçüleri verilmiş. Daha büyük veya daha küçük bir hırka modeli yapmak isterseniz buradaki detayları dikkate almalısınız.

Video içerisinde hırka yapımına başlanırken daha önce hiç el işi yapmamış olanlarda düşünülerek her bir detay açıklanmış. Hırka modelinde sadece tırabzanlar yapılarak ilerleniyor. Sadece altıgen bir motif yapmak için her sırada arttırma yapılarak ilerleniyor. Hazırlanan iki tane altıgen motif ise yine tığ işi teknik ile birleştirilip hırka tamamlanıyor.

ALTIGEN MOTİF İLE ÖRGÜ KOLAY HIRKA MODELİ YAPIMI

Örgü kolay hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ssgAmty_B54

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/@gulcanvolkanduran

SEN KAÇ PUAN VERİRDİN?
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yapın