AMİGURUMİ KUZU ÇINGIRAK YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Örgü kuzu çıngırak yapımı

Amigurumi oyuncaklar son yıllarda oldukça moda oldu. Bende sizlere daha önce bu şekilde yapılan oyuncak modellerini göstermiştim. Bugünde sizlere videolu anlatım ile detaylı yapım aşamasını vereceğim amigurumi kuzu çıngırak modeli yapımını göstermek istiyorum.

kuzu cingirak yapimi3

Amigurumi oyuncaklar sağlıklı olduğu için ve uzun süre kullanılabildiği için aileler tarafından tercih edilmekte. Bu oyuncakları hem bebekler hem de çocuklar rahatlıkla kullanabilir. Bugün ise bebeklere yapabileceğiniz örgü kuzu çıngırak modeli yapımını sizlere göstermek istiyorum.

kuzu cingirak yapimi1

Çıngırak yapımı için bir tane plastik halka kullanılmış. Bu halka çok büyük olmayan bebeklerin elleri ile rahat tutabileceği şekilde olmalı. Bunun dışında birde sürpriz yumurtaların içerisinde bulunan yumurta kullanılmış. Bu yumurta içerisine ses yapması için pirin, nohut gibi malzemeler koyabileceğiniz gibi boncuklar da koyabilirsiniz.

Kuzu çıngırak yapımı için amigurumi ipleri kullanılmış. Burada pembe, beyaz, kahverengi ve krem rengi ipleri kullanılmış. Tığ olarak ise 2 numara tığ kullanılmış.

kuzu cingirak yapimi2

Amigurumi örgü işini bilenler videodaki anlatımı takip edip çocukları için yeni bir oyuncak yapabilir. Bilmeyenler ise videoda verilen detaylı anlatım ile bu oyuncağı yapabilirler.

Amigurumi ile yapılabilecek oldukça fazla oyuncak modeli var. Özellikle hayvan şekilleri ve çizgi film karakterleri çok fazla yapılıyor ve buda çocukların hoşuna gidiyor. Yapacağını bu kuzu çıngırak ise yeni ve farklı bir oyuncak olacaktır.

Amigurumi kuzu çıngırak yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCT8MmXysDzHJFoMichU5l_g/featured

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu