ANADOLU YÖRESİ HAVLU KENARI ÖRNEKLERİ

Günümüz genç kızları her ne kadar önemsemese de geçmişten gelen bu güzelliğin hep beğenileceğini düşünüyorum. Anadolu yöresinden derlediğimiz en güzel havlu kenarı modellerini bir arada bulacağınız bu derlememiz de memleketinizden de esintiler hissedeceksiniz.ANADOLU YÖRESİ HAVLU KENARI ÖRNEKLERİ

Ninelerimiz zamanından günümüze gelen geleneksel havlu kenarlarını çeyizlik olarak düşünebilirsiniz. Büyüklerimizin sandıklarında hala duran bu güzel hazinelerin günümüzde çok para edeceğini düşünüyorum. Dantel örgülerinin başında gelen havlu kenarı yapımıyla ilgili çalışmaları araştırıyorum.

Ben zamanında pek yapamadım. Zerafeti ve inceliğini her resimde göreceğiniz havlu kenarı örnekleri yapılırken çok emek harcandığını düşüneceksiniz. Sanat eseri olan harika çeşitlere belki benzer şekilde sahipsinizdir. İlerleyen günlerde daha güzel ve değişik havlu kenarı örneklerini el işi emekçilerin izniyle paylaşmaya devam edeceğim.

Beyaz havlu kenarı örnekleri ve en çok beğendiğim örnek ise halkalı havlu kenarı oldu. Tığ işi yapılmış beyaz dantel havlu kenarının hala günümüzde kullanıldığını düşünüyorum. Ev hanımları gerek para için gerekse kızlarının yada oğullarının çeyiz sandığına koymak için yaptıklarını söylemek isterim. Günümüz gençliği pek önemsemese de bu güzel örnekler zamanında büyük emekler harcanarak yapılmış.

Sizlerin de ellerinde varsa bu tür güzel havlu kenarı modelleri bize sosyal medya adresimiz üzerinden yollayabilirsiniz. Yada iletişim sayfasından bize ulaşarak örneklerin yer aldığı yerleri belirtebilirsiniz. İsminizle havlu kenarı modellerini sitemizde yayınlar ve daha çok kitlelere ulaşmasını sağlayabiliriz.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu