ANLATIMLI FISTIK YEŞİLİ BAYAN BOLERO MODELİ

Örgü bayan bolero yapımı

Şık bayanlara güzel bir bolero modeli yapılışını paylaşmak istedim. Fıstık yeşili renkli ipliklerle yapılmış harika bir bolero olup, yapımını tarif ettiğimiz şekilde yaparak sizde çok güzel bolero modellerine sahip olacaksınız.

Örgü bolero ile ilgili birçok çalışmayı daha önce de paylaşmıştık. Fakat bu model hem görüntüsü ile hem de kullanışlığı ile seveceğiniz şekildedir. Benim çok hoşuma giden modeli yakınlarda bir yakınıma yaptım. Sizde yapabilirsiniz.

Yeni örgüye başlayanların dahi zorlanmadan yapacağı harika bir örgüdür. Kolay bolero örgüleri arıyorsanız ilk olarak bundan başlayabilirsiniz.

Fıstık yeşili örgü bolero

Fıstık yeşili renginde boleroya şu şekilde başlayacaksınız. İlk olarak 5 numaralı şişle örgüye başlayarak yan fırfırları yapacaksınız. Yan fırfır kısmı için örgüye 42 ilmek atarak başlayacaksınız.

2 sıra haroşa örüp, 3. sırada ise 6 ilmek düz örüp, 1 artır ve 1 kes yapıp, 6 ilmek düz örülecek. Sonra 1 artır ve 1 kes şeklinde devam edip, ilmekler bitene kadar buş kelide 4-5-6-7 sıra haroşa öreceksiniz.

fistik yesili bayan orgu bolero anlatimi
fistik-yesili-bayan-orgu-bolero-anlatimi

8.sıra ise 6 ilmek düz örüp, geri dönecek ve ters öreceksiniz. 9. sırada ise 12 ilmek düz örüp, geri dönecek ve ters öreceksiniz. 10. sıraya geldiğinizde ise 18 ilmek düz örülüp, geri dön ve ters örmeye devam et.

11. sırada ise 24 ilmek düz örülüp, geri dön ters ör yapılacak. 12. sırada ise 30 ilmek düz örüp, geri dön ters ör yap. 13. sırada ise 36 ilmek düz örüp, geri dön ters ör yapacaksınız. 14 ile 15. sırada ise tüm ilmekleri düz öreceksiniz.

16 ile 17. sıra ise haroşa örülecek. 18. sıra 6 ilmek düz örüp, 1 artır 1 kes yapılacak. Daha sonra 6 ilmek düz örüp, 1 artır ve 1 kes yapılarak ilmekler bitene kadar örülecek. 19,20,21,22. sırayı ise haroşa öreceksiniz.

Sonrasında ise 8. sırada verilen tarif sonrası aynı şekilde örülerek devam edilecek. Yaklaşık olarak da 1,5 metre uzunluğa gelince örgü bitirilecek. Arka kısmı ise 70 ilmekle başlıyor. 2 sıra düz örüp, sağ ile sol baştan da birer ilmek kesilecek. 6’şar adet kestikten sonra da 65 sıra düz örüp bitirilecek.

Kol kısmı ise 50 ilmekle örgüye başlanacak. Her 7 sırada 1 sağdan ve soldan 1’er ilmek artırılıp, boy 38 cm. olana kadar örmeye devam edilecek. Koltuk altı ise 4 ilmek kalıncaya kadar 1’er tane kesilip, omuza gelip örgü bitirilecek.

Kol fırfırı ise 30 ilmekle başlayıp, yan fırfırlardaki gibi örgü aynen uygulanacak. Model bu şekilde yapılıyor. İsterseniz daha değişik renkte de yapabilirsiniz. Güle güle kullanın hanımlar.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu