ANLATIMLI KESME ŞEKER MODELİ TUNUS İŞİ

Güzel bir başka modelle yine beraberiz hanımlar. Tunus işi kesme şeker modeli yelek yapımı olarak adlandırılan bu güzel çalışmayı kadinlaringunlugu.com adresinde gördüm. Çok beğendim ve hem kendime yapmayı, hemde komşum Aysel’e öğretmeyi düşünüyorum.

Sizlerin de beğeneceği güzel çalışmanın tarifini şöyle anlatabilirim. 20 zincir çekip üstünü normal şekilde Tunus tekniği kullanılarak örülen bir model. Örneği kurma işleminde ise tunus örgüsü her bir ilmeğin arasından alınarak yapılıyor.

Burada ise her ilmek içine içine batacaksınız. Arada boşluklara batmayacaksınız. İlmek içine batıp, bu sayede tunus işi düz örgü tekniğini kullanmış olacaksınız. 6 adet ilmek bu şekilde yapılır ve sonra da tunus işi haroşa tekniği uygulanır.

İlmek önden almak yerine hemen arkadan alıp 6 ilmekte bu şekilde örülür. Tunus işi haroşa kurulmuş olur. 6 ilmek haroşa 6 ilmeği düz örüp, son 2 ilmek ise 1 haroşa ve 1 düz örülecek.

Tunus işi kesme şeker modeli yelek

tunus-isi-kesme-seker-modeli

tunus-isi-kesme-seker-modeli

Örnek kesme şekeri modeli olup, bu aşamaların tamamlanması için 6 sıra ördükten sonra da hemen düz tunus tekniği olacak olan bölüm ters haroşa örülür. Ters tunus tekniği ile bölümü düz tunus tekniği olarak örülecek.

tunus-isi-kesme-seker-modeli

Bu sayede kesme şeker modeli de ortaya çıkmış olacak. Tek şişle kesme şeker örneğini beğeneceğinizi düşünüyorum. Anlatım resimleri kadinlaringunlugu sitesinden alıntıdır. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Böylesine güzel bir paylaşımı bizlere sundukları için. Güzel örgülerle tekrar görüşmek dileğiyle…

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ANLATIMLI KESME ŞEKER MODELİ TUNUS İŞİ için yorumda bulun

    ANLATIMLI KESME ŞEKER MODELİ TUNUS İŞİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ANLATIMLI KESME ŞEKER MODELİ TUNUS İŞİ için ilk yorumu yapabilirsin.