ANLATIMLI KESME ŞEKER MODELİ TUNUS İŞİ

Güzel bir başka modelle yine beraberiz hanımlar. Tunus işi kesme şeker modeli yelek yapımı olarak adlandırılan bu güzel çalışmayı kadinlaringunlugu.com adresinde gördüm. Çok beğendim ve hem kendime yapmayı, hemde komşum Aysel’e öğretmeyi düşünüyorum.ANLATIMLI KESME ŞEKER MODELİ TUNUS İŞİ

Sizlerin de beğeneceği güzel çalışmanın tarifini şöyle anlatabilirim. 20 zincir çekip üstünü normal şekilde Tunus tekniği kullanılarak örülen bir model. Örneği kurma işleminde ise tunus örgüsü her bir ilmeğin arasından alınarak yapılıyor.

Burada ise her ilmek içine içine batacaksınız. Arada boşluklara batmayacaksınız. İlmek içine batıp, bu sayede tunus işi düz örgü tekniğini kullanmış olacaksınız. 6 adet ilmek bu şekilde yapılır ve sonra da tunus işi haroşa tekniği uygulanır.

İlmek önden almak yerine hemen arkadan alıp 6 ilmekte bu şekilde örülür. Tunus işi haroşa kurulmuş olur. 6 ilmek haroşa 6 ilmeği düz örüp, son 2 ilmek ise 1 haroşa ve 1 düz örülecek.

Tunus işi kesme şeker modeli yelek

tunus-isi-kesme-seker-modeli
tunus-isi-kesme-seker-modeli

Örnek kesme şekeri modeli olup, bu aşamaların tamamlanması için 6 sıra ördükten sonra da hemen düz tunus tekniği olacak olan bölüm ters haroşa örülür. Ters tunus tekniği ile bölümü düz tunus tekniği olarak örülecek.

tunus-isi-kesme-seker-modeli

Bu sayede kesme şeker modeli de ortaya çıkmış olacak. Tek şişle kesme şeker örneğini beğeneceğinizi düşünüyorum. Anlatım resimleri kadinlaringunlugu sitesinden alıntıdır. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Böylesine güzel bir paylaşımı bizlere sundukları için. Güzel örgülerle tekrar görüşmek dileğiyle…

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu