ANLATIMLI KOLAY LİF ÖRNEĞİ YAPILIŞI

Kolay lif modeli yapımı

Değişik lifler yapmayı her zaman sevdim. Bu gün sizlerle resimli anlatımla da olsa çok güzel ve çeyizlik lif modeli yapımını öğreneceğiz. Bu modeli öğrendikten sonra sizde kolayca yapmaya başlayacaksınız hanımlar. Hatta evden para kazanmak amacıyla da bu modeli geliştirebilir ve çokça yaparak satabilir para kazanabilirsiniz.

Kolay lif modeli yapımında öncelikle iki renk kullanıyorsunuz. Görünümü son resimdeki gibi tamamlanmış haline sizde bitirdikten sonra sahip olabilirsiniz. Lif modeli için öncelikle beyaz ipi alarak trabzan örerek başlayacaksınız.

Daha sonra 3 sıra trabzan öreceksiniz. Hemen arkasından da yeşil ip veya tercih ettiğiniz ipi kullanarak dolu yapmaya başlayacaksınız. Yeşil ipi kullanarak dolgu yapıp yarım gözüken çiçek şekli vereceksiniz.

Sonra da 4 sıra yeşil veya tercih ettiğiniz ipi kullanarak trabzan öreceksiniz. Sonrasında ise beyaz ipi kullanarak yarım çiçek motifi yaparak örgüye devam edeceksiniz. Resimli anlatımda takıldığınız yerler için inceleyebilir ve modeli kolayca kavrayabilirsiniz.

Kolay örülen bir model ve hemen öğrenerek sizde yapabileceksiniz hanımlar. Değişik tarzda da örebilirsiniz. Yada değişik renkleri kullanarak daha farklı görünüme sahip lif örnekleri de ortaya çıkarabilirsiniz.

Ben kırmızı beyaz renkleri kullanarak örmeye başladım. Sizlerde sevdiğiniz renkleri tercih edebilir ve çeyizlik lif modeli yapabilirsiniz. Yada değişik lif örnekleri yapabilirsiniz. Kullanmalık lifler hazırlayabilir veya oğlunuz yada kızınızın çeyizliğinde saklayacağınız banyo ovunma bezi de hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin arkadaşlar.

Resimli Anlatımlı Kolay Lif Modeli
Resimli Anlatımlı Kolay Lif Modeli

not : resimler alıntıdır.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu