ANLATIMLI KROKODİL ÖRGÜ MODELİ

Krokodil örgü nasıl yapılır

Örgü bebek yeleği yada tulumu yapmak isteyenler için şahane bir model. Krokodil örgüsünü bilmeyenler vardır diye düşünüyorum. Hatta yeni örgüye başladıysanız da anlatımlı çalışmayı izleyerek bu modeli kolayca öğrenebilir ve en çok bebek örgülerinde ihtiyacınızı giderecek güzel örnekle harika modeller ortaya çıkarmaya başlayabilirsiniz. Adım adım ne yapmanız gerektiği detaylı Türkçe videoda belirtiliyor. Arzu hanım bu işte uzman.

krokodil orgu ornegi
krokodil-orgu-ornegi

Krokodil örgü modeliyle yapılan yelek veya hırkalara rast gelmişsinizdir. Bebek örgüleri olsun, şiş işi örgüler olsun krokodil ile yapılanlar her zaman farklıdır. Bölük bölük oluşu, öbeklerden oluşan desenleri adeta motif gibi duruyor. Yapılışı zor değil. İzleyerek sizde kısa sürede krokodil modelini öğrenebilir ve harika yelekler hazırlamaya hemen başlayabilirsiniz.

Krokodil örgü örneği

Krokodil örgüsünü öğrendikten sonra başka neler yaparım veya ne renkte ne yeleği örsem diye düşünmeye başlıyorsunuz. Çünkü ben ilk öğrendiğimde öyle olmuştu. Güzel yelekler hazırlamaya başlayınca, dedim ki kendi kendime neden bir de hırka örmeyeyim. Öyle öyle derken çocuklara ve yeni doğan bebeği olanlara bebek örgüsü derken, krokodil örgüsüyle birçok şey yaptığımı fark ettim.

Krokodil örgü modelini öğrendikten sonra komşularınıza veya öğrenmek isteyenlere de tarifini ister bu içerikle isterseniz de siz öğreterek verebilirsiniz. Bu arada krokodil örgüsüyle lif yapımını da bir ara paylaşacağım. Güzel örnekler var elimde hanımlar. İyi pazarlar.

kaynak : https://www.youtube.com/

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu