ANLATIMLI ÖRGÜ SARMAL KAZAK YAPIMI

Sarmal kazak modelini bilen bilir. Yeni görenler için ise anlatımına yer vermek istedim. Çok değişik motifli kazak modelleri ile artık daha çok karşılaşmaktayız. Örgü kazak sarmal modeli de işte bunlardan birisi ve bence gerçekten güzel bir görüntüsü var. Altta örnek resmini de paylaştığım örgü sarmal kazak örneğini sizde öğrenip yapabilirsiniz.

Sarmal motifi ön kısım için ayarlayabilirsiniz. İlk olarak bu güzel örgü sarmal kazağı yapmak için ön ve arka tarafı 56 ilmekle başlayacaksınız. Sonra 2 ters ve 2 düz gideceksiniz. 7 cm. genişlikte lastiği örüp, hemen üzerine 15 düz ve 8 ters yapıp, 10 düz ve 8 ters ile 15 düz ilmek öreceksiniz.

Arka sıra için ise terse ters ve düze düz örmeniz gerekiyor. 6. sıra için ise orta kısımda yer alan 10 ilmeği saç örgüsü olacak. Burup devam edeceksiniz. Kol kısmı 2-1 keseceksiniz ve ara ara 1 ilmek eksiltip, reglan şekli vereceksiniz.

orgu-sarmal-kazak-yapilisi-anlatimli
orgu-sarmal-kazak-yapilisi-anlatimli

Arka kısımda yer alan lastikten sonraki kısma ise 56 ilmekle düz örgü yapacaksınız. Kol kesimi yine ön taraf gibi olacak. Kol 28 ilmek ile başlanacak ve 34’e kadar arttırılacak.

Kol oyuntusu ise 2-1 olacak şekilde kesilip, ara ara 1 ilmek eksiltilir ve reglan şekli verilir. Yakadan ise ilmek alıp, geniş lastik örülecek. Saç örgüsünün hemen arasına ise boncuklu güderi şerit olacak şekilde geçireceksiniz. Yaka için gül veya başka bir motif düşünebilirsiniz. Süsleme aşaması size kalmış. Bittiğinde çok güzel bir sarmal kazağa sahip olacaksınız. Beğendiyseniz paylaşırsanız sevinirim. Güle güle kullanın.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu