ANLATIMLI ÖRGÜ LOKUM MOTİFİ ÖĞREN

Örgü lokum motif yapılışı

Lokum motifli örgüler yapacağınız ve en çokta kız bebek örgülerinde tercih edeceğiniz güzel bir modelle birlikteyiz hanımlar.ANLATIMLI ÖRGÜ LOKUM MOTİFİ ÖĞREN

Yapımı kolay ve keyif verici örgünün anlatımı ise tamamen Türkçe olup, zorlanmadan keyifle öğrenip yapacağınız bir model olduğunu söylemek isterim.

Kız bebek yeleği yapımında tercih ettiğim bir model ve motifleri bitince çok şık duruyor. Şal modeli olarak da tasarlanacak örneğe ve görünüme sahip model adı gibi tatlı görünümlü olup, önerdiğim bir modeldir hanımlar.

orgu-lokum-motifi

Örgü lokum örnekli modeli zevk alarak yapacaksınız. Yaparken zorlanmayacak ve yeni örgüye başladıysanız bile şiş işi bu güzel örgüyü kısa sürede yapıp kullanmaya başlayacaksınız.

Özellikle pembe ve sarı renk iple kullanıldığında kız bebek örgülerinde şık duracak bir motife de sahip.

Örgüde lokum yani öbek öbek motifler örgüyü güzelleştiriyor. Zincirli gibi de gözüküyor. Ancak bittikten sonra keşke bebek yeleği de yapsaydım diyeceğiniz bir örnek.

Görünümü biraz danteli andırdığı için anlatımı dantel işi olarak da uygulayabilir ve güzel örgü dantel modelleri de yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Örgü lokum motif örneği

Anlatım Türkçe olup, örgü lokum örneğini öğreneceğiniz videoyu sonuna kadar izlemenizi istiyorum. Yapımcısına teşekkürler. Çünkü sade anlatımı ve güzel tarifi ile artık kız bebek örgülerini bu örneği kullanarak yapabileceğiz.

Önerdiğim bir model ve en kısa sürede bu modeli kullanarak yapacağım bir şal örneğini sizlere facebook adresimizden sunacağım. Kolay gelsin hanımlar.

 

kaynak : https://www.youtube.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu