ANNEMİZ BAŞIMIZA GELEN EN GÜZEL ŞEYDİR

Hayatta en önem verdiğimiz ve yerine kimseyi koyamayacağımız kişidir ” Anne ” ve herkesin annesi kendisine özeldir. Kimisi belki annesini kayıp etti. Vefat etti ama, yine de annelerimiz asla ölmez onlar hep kalbimizde yaşar. Annemiz hayatta iken değerini bilmeyiz. Önemsemeyiz, hatta bazen görmezden geliriz.

Ama durup düşündüğünüzde bir gün onlar yok diye düşündüğünüzde, insan bir hoş oluyor ve hayatta iken daha çok sarılmak, öpmek, ilgilenmek, istediklerini yapmak istiyor insan. Bu yazımızda da annelerin önemini vurgulamak için kare kare resim edilmiş güzel bir paylaşım yapmak istedik.

Aralarda yazan notları da okursanız, duygulanabilir ve resimlerin de verdiği hassaslığı tadabilirsiniz. Buyurun o halde resimlere ;

annemiz-basimiza-gelen-en-guzel-seydir
annemiz-basimiza-gelen-en-guzel-seydir

Anneler hiçbir arkadaş gibi mız mızlanmayan ve istenilen yere hadi gidelim diyendir. Onlarla eğlenmek ayrı bir heyecan ve keyiftir.

annemiz-basimiza-gelen-en-guzel-seydir2

Büyürken yanımızda olan ve bize eşlik eden, yaş farkını umursamayandır anne. Bizi büyürken izleyen ve yönlendiren ve eğlendirendir.

annemiz-basimiza-gelen-en-guzel-seydir3

Hiçbir arkadaşın veya dostun yada sevgilinin dinlemeyeceği dertlerimizi dinleyecek kişidir anne. Özleyen, özleten ve arandığında neden aradın demeyendir anne.

annemiz-basimiza-gelen-en-guzel-seydir4

Birlikte bir şeyler yapılabilendir anne. Yaparken eğlenilen, neden yaptın? yapma demeyendir anne.

annemiz-basimiza-gelen-en-guzel-seydir5

Babanın anlamayacağı şeyleri hemen anlayıp fark edendir anne. Bazen bir bakış, bir mimik veya bir söz yeterlidir onun için.

annemiz-basimiza-gelen-en-guzel-seydir6

Hiç ummadığınız anda sevindiren, önünüze bir şey getiren, sizi düşünendir anne. Doğum gününüzü ise hiç unutmayan çünkü sizi doğurduğu saati saniyeyi dahi unutmayandır anne.

annemiz-basimiza-gelen-en-guzel-seydir7

Sizi merak edendir anne. Unutmayan, merak ettiğinde hemen saat kaç olursa olsun arayandır anne. Doğum gününü hatırlayan kutlayan, ders notlarını soran, hastalığını merak edendir anne. Unutacaklarını dahi hatırlatandır anne.

annemiz-basimiza-gelen-en-guzel-seydir8

Sizinle yaşınız kaç olursa olsun eğlenmeyi bilendir anne. Çağırdığınızda gelmeyen arkadaşlarınız gibi değildir anne. Sizinle her ne olursa olsun eğlenmesini bilendir anne.

annemiz-basimiza-gelen-en-guzel-seydir9

En komik anları yaşatandır anne. İlk güldüğünüz anın resmidir anne. Sempatik olandır anne. Döveceğinde dahi sevgiyle dayak atandır anne. Güldürendir anne, eğlendirendir ve sevindirendir anne.

annemiz-basimiza-gelen-en-guzel-seydir10

Siz kızsanız bile o küsmeyendir anne. Siz küsseniz bile o darılmayandır anne. Siz mutsuz olduğunuzda sizi mutlu etmek için uğraşandır anne.

annemiz-basimiza-gelen-en-guzel-seydir11

Ağladığınızda yanınızda olan ve size mendil olandır anne. Hayatta iken annelerin kıymetini bilelim. Her yanımızda olan, bizi doğuran, büyüten, erkek veya kız fark etmez. Ana gibi yar bağdat gibi diyar olmaz boşuna dememişler. Yine unutmayın cennet annelerin ayakları altındadır. Boşuna denilmemiştir bu laf. Bir anlamı vardır. Hayatta iken onları mutlu edelim, hediyelerle onları sevindirelim. Bizi bu yaşa getirdikleri için ve karşılıksız yaptıkları için onları mutlu edip şaşırtalım.

Bu içeriği paylaşın ve herkes annesinin kıymetini geçte olsa fark etmesini sağlayın. Sabırla okuduğunuz için teşekkür ederiz.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu