ASKER MİĞFERİ ŞEKLİNDE BERE YAPALIM

Gladyatör beresi olarak da bilinen güzel bir modelle birlikteyiz. Ben daha çok kask şeklinde olduğu için asker miğferi beresi olarak adlandırdım. Ancak altta da paylaştığım gibi öğretici videoda da yine gladyatör bere modeli yazdığını göreceksiniz.

Berenin tasarımı oldukça değişik ve güzel bir görünüme sahip. Ayselin Hobi evi sayfasından ulaşarak aldığımız resimler için sahibine teşekkür ediyoruz. Yine tarifi ondan aldığımız bilgiler doğrultusunda sizlere sunmak istedik.

Kask bere modeli yapılış

Güzel bir bere modeli ve ilk olarak 6 zincir çekerek başlıyorsunuz. Daha sonra bir yuva oluşturup, etrafı için dolana kadar 2’li trabzan yapacaksınız ve dolduracaksınız. Daha sonra da bir deliğe 2 kere batıp, yani 2 katı büyütmüş olacaksınız.

Sonra ise yine bir deliğe çift 1 deliğe tek batacaksınız. Sonrasında ise bir delik için çift iki delik için tek batacaksınız. Bu şekilde kafa çapına gelene kadar büyüteceksiniz. Kafa büyüklüğüne göre ölçüsü değişecektir.

kask-seklinde-bere
kask-seklinde-bere

İstediğiniz ölçüye veya çapa geldiğinde ise 2 sıra daha arttırmadan öreceksiniz. Ön kısmı ayırıp, arka kısım için 4 sıra daha sahte sık iğne yapıp bitireceksiniz. Berenin ön kısmı için ise 8 zincir ile bir yuva oluşturmanız gerekiyor.

kask-seklinde-bere

Daha sonra da 10 adet 2’li trabzan yapacaksınız. Her 2 taraftan da 2’şer adet artırarak devam edeceksiniz. Şapkanın yarı çapına gelindiğinde ise bu seferde 2 taraftan eksiltmeye başlayacaksınız.

Sonrasında ise 10 adet 2’li trabzan oluncaya kadar 5 zincir yapıp kapatacaksınız. Düğmeleri de şapkaya monte ederek bitireceksiniz. Bereyi ortalayıp üstten alta gelecek biçimde 2 sıra da sahte sık iğne yapacaksınız. Bu sayede bereyi de bitirmiş oluyorsunuz. Yapımcısının ellerine sağlık. Yapanlar da güle güle kullansınlar. Altta anlamadığınız yer varsa veya nasıl yapılacağını detaylı öğrenmek için eğitici bir video da var. İzleyebilirsiniz. İyi günler hanımlar.

Gladyatör bere modeli nasıl yapılır

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu