BADEMLİ DANTEL MODELİ

Bademli havlu, çarşaf ve pike kenarı dantel modeli

Bugün sizlere havlu, çarşaf ve pike kenarlarında kullanabileceğiniz çok amaçlı güzel bir dantel modeli göstermek istiyorum. Modelin yapım aşamalarını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Bademli dantel modeli çok şık bir model. Çeyiz hazırlıkları yapanların çok işine yarayacak olan bu model değişik alanlarda süsleme olarak kullanılabilir. Havlu kenarlarında, çarşaf takımlarında veya pike takımlarında bu bademli dantel modelini kullanabilirsiniz.

Bademli dantel modeli için burada Leylak marka 604 numara bir ip kullanılmış. Siz buradaki gibi renkli bir ip kullanabileceğiniz gibi kullanacağınız yere göre beyaz veya krem rengi bir ipte kullanabilirsiniz.

Dantel modeli yapımı için öncelikle 70 zincir çekilmiş. Çekilen bu zincirin üzerine kutucuklar yapılarak modelin yapımına başlanıyor.

Bademli dantel modeli yapımı için video içerisinde verilen sayılara çok dikkat edin. Modelin kurulumu ve badem görünümü için bu sayılar çok önemli.

Video içerisinde anlatım yapan bayan her zaman çok güzel anlatımlar yapıyor. Verdiği her el işi modelinde her bir detaya ayrı ayrı yer veriyor. Yapılması gereken her işlemi anlatırken özelliklere sayılara dikkat ederek güzel bir anlatım yapıyor. Bu sayede el işlerini yeni yapmaya başlayanlar ve değişik modeller öğrenmek isteyenler kolaylıkla yeni modeller öğrenebilir.

İlerleyen günlerde yeni modelleri sizlere sunmaya devam edeceğim. Bademli dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu