BAHAR ÇİÇEĞİ LİF MODELİ YAPILIŞI VİDEOLU ANLATIM

Bahar çiçeği lif modeli nasıl yapılır?

Bugün sizlere güzel bir lif modeli göstermek istiyorum. Bahar çiçeği lif modeli son zamanlarda sıklıkla gördüğüm ve beğendiğim bir model olduğu için bu lifin yapım aşamalarını sizlerle paylaşmak istedim.

Bahar Cicegi Lif Modeli1
Bahar-Cicegi-Lif-Modeli

Bahar çiçeği lif modeli gerçekten çok şık duran güzel bir model. Çeyizlerin içerisine ekleyebileceğiniz çok şık bir tasarım. Farklı renklerdeki lif ipleri ile işleyerek çeyizleriniz içerisine ekleyebilirsiniz.

Burada yapılan lif modelinde fıstık yeşili ve beyaz bir renk kullanılmış. Sizde bu şekilde iki renk ipleri bir arada kullanarak güzel bir lif yapabilirsiniz.

Bahar çiçeği lif modeli parça parça işlenerek bir araya getirilen bir model. Her bir yuvarlak parça işlendikten sonra orta noktada dilimli bir şekilde birleştiriliyor ve farklı bir model ortaya çıkıyor.

Bahar çiçeği lif modeli için 6 tane yuvarlak parça yapılıyor. Bu yuvarlaklar bitince birbirine dikiliyor ve ortasına ise küçük bir çiçek motifi yapılıyor.

Bahar çiçeği lif modeli yapımı oldukça basit. Lif yapılırken sadece fıstıklar yapılarak yuvarlaklar yapılıyor. Her sırada arttırmalara yapılarak yuvarlak büyütülmüş.

Bahar çiçeği lif modelinin yuvarlakları yapılırken beyaz ip ile ilerlenmiş bir tek sondan bir önceki sırada yeşil ip ile işlenmiş. Bence daha canlı renkler pembe, kırmızı, mavi gibi kullanılırsa bu lif modeli daha güzel görünecektir.

Bahar çiçeği lif modeli yapım aşamalarını detaylı bir şekilde öğrenmek için aşağıda yer alan videoyu izleyebilirsiniz.

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=P1UMMXuvZbk

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu