BAHAR YAPRAKLARI İKİ ŞİŞ ETOL ŞAL MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile etol şal modeli yapımı

Şal modelleri için bugün size oldukça şık görenlerin dikkatini çekecek çeyizler içerisinde de göz dolduracak olan bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Bahar yaprakları iki şiş etol şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Çeyiziniz içerisinde şöyle ağır ve görenlerin hayranlıkla bakacağı bir model eklemek istiyorsanız mutlaka bugün göstereceğim örneğe göz atmalısınız. Kullanılan ipin renginden yapılan modele kadar harika bir tasarım olmuş. Şal modellerinde özellikle etol şal şeklinde yapılmış olan tasarımları ben çok seviyorum. Tığ işinden veya şiş örgüsünden de yapılmış olan birbirinden farklı etol şallar var. Ben bunları buldukça sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

bahar yapraklari etol sal3

Bugün göstereceğim bahar yaprakları etol şal modeli tam çeyizler içerisine eklenebilecek olan bir tasarım. Model yapımı biraz zaman ve emek istiyor diyebilirim. Şiş örgüsü yapmayı sevenler kısa sürede model yapımını öğrenebilir ve şalı yapabilirler. Video içerisinde burada sadece üç yaprak üzerinde model yapım aşaması anlatılmış. Bu şekilde küçük bir örnek modelde dahi şal modeli çok şık görünüyor.

Şal modeli yapımı için burada olduğu gibi açık renk Angora ipler tercih edilebilir. Dilerseniz simli iplerde kullanabilirsiniz. Burada açık renk krem rengi bir şal ipi kullanıldığı için model çok güzel görünmüş. Şal modeli için özellikle bu şalı çeyiz için veya gelinlik üzeri için yapacaksanız buradaki gibi krem rengi şal ipleri seçebilirsiniz. Burada Alize Angora Gold markalı ip kullanılmış. Bu ip tüylü bir ip. Tüysüz ip tercih edecekseniz Alize Diva markalı ip kullanılabilir. Şiş olarak ise ipe uygun 4 numara şiş kullanılmış.

bahar yapraklari etol sal2

İki şiş etol şal modeli için burada örnek model anlatımında sadece 3 yaprağın yapımı açıklanmış. Bir etol şal yapmak istiyorsanız 113 ilmek alıp 11 tane yaprak modeli yapmanız gerekir. Şal modeli için videodaki anlatımda önce şalın kenar kısımlarındaki model yapılmış daha sonra yaprakların yapımına geçilmiş ve her bir detay çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Bahar yaprakları iki şiş etol şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/c/Bayanlar%C4%B1nDikkatine

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu