BAHARLIK KOLAY PANÇO MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şık bir baharlık panço modeli

Bayanların bahar aylarında rahatlıkla kullanabileceği şık bir panço modelinin yapım aşamalarını bugün sizlerle paylaşmak istiyorum. Tığ ile yapılan bu panço modelini kısa sürede yapıp önümüzdeki günlerde kullanabilirsiniz.BAHARLIK KOLAY PANÇO MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Baharlık panço modeli tığ ile işlenen oldukça basit bir model. Burada panço yapımında herkesin bildiği hanım dilendi bey beğendi modeli kullanılmış.

Panço modelinin aşağıdaki detaylı yapım aşamalarını gösteren videoyu izlerseniz bütün detaylarını öğrenebilirsiniz.

Baharlık panço modeli tığ ile yapıldığı için tığ ile örgü örmeyi bilen herkes kolaylıkla bu pançoyu yapabilir. Sadece videodaki anlatıma iyice dikkat etmek lazım ki pançonun nasıl büyültüleceği nerede ne yapılacağı öğrenilebilsin.

Panço modeli yapılırken renk geçişleri olan bir ip kullanılmış. Burada 5 tane ip kullanılmış. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılarak dökümlü bir görüntü elde edilmiş. Sizde isterseniz bu şekilde renk geçişleri olan bir ip kullanabilirsiniz. İsterseniz de tek renk ipler tercih edebilirsiniz.

Panço modeli yapılırken iki tane kare iki tanede üçgen model yapılmış. Daha sonra yapılan bu parçalar birleştirilerek panço modeli elde edilmiş.

Baharlık panço modelini yaparken burada verilen ölçülere dikkat edip kendi beden ölçünüze uygun bir panço yapabilirsiniz.

Video içerisinde çok güzel bir anlatım yapılmış. Model çok kolay bir örgü işi. Dikkat edilmesi gereken birkaç küçük detay var. Bunlarda video içerisinde bahsedilmiş.

Baharlık panço modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu