BAHÇEYE SU KUYUSU YAPMAK

Bahçeye dekoratif kuyu yapımı

Geniş bir bahçeniz varsa bu güzel çalışmayı sizde yapmayı düşünebilirsiniz. Aşama aşama ne yapılacağı karelendirilmiş çalışmayı seveceksiniz. Bahçeye dekoratif su kuyusu yapabilir veya süs amaçlı bahçeye yapay havuz olarak da yapıp kullanabilirsiniz. Bahçe dekorasyon fikirleri olarak bu güzel çalışmayı şimdi ele alalım arkadaşlar.

Öncelikle bahçede yapacağınız yer için ölçümleme yapıp, daha sonra yuvarlak şekilde kürekle veya kazmayla yerini hazırlıyorsunuz. Üstünden çıkan çim kısmını atmayın lazım olacak çünkü. Bahçeye su kuyusu nasıl yapılır diyenlere de önereceğiniz bir çalışma arkadaşlar.

Daha sonra kuytu olan kısma mucur denilen taşlardan döküp düzleyeceksiniz. Hemen sonrasında da satın taş alacaksınız. Bu taşlar yapı marketlerde satılıyor. Biraz pahalı olabilir. Ama ben düz şekilde sokaktan bulur toplarım derseniz o da işinizi görür.

Yapacağınız su kuyusu veya süs havuzunda içine su düşünüyorsanız branda tarzı bir malzeme kullanmanız gerekiyor. Bu sayede suyu içinde muhafaza edebilirsiniz. Ama süs olarak boş dursun derseniz gerek yok.

Yapacağınız bahçe süs havuz çalışmasında brandalı yaparsanız içinde balık dahi yetiştirebilirsiniz. Süs amaçlı bahçe havuzu yapabilir ve görünüm olarak gelenleri şaşırtabilirsiniz. Yapay su kuyusu görünümlü de oluşturabilirsiniz.

fire pit
BAHÇEYE SU KUYUSU YAPMAK

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

blank

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu