BALONLA SARKAÇ DELİKLİ İPLİ IŞIK YAPIMI

Sarkaç lamba yapımı

Birçok platformda bu güzel çalışmayı veya benzerini görmüşsünüzdür. Hatta sitemizde küçüğünü balonla da yapmıştık. Belki hatırlayanlar olacaktır. Bu çalışmamızda evimize çok güzel bir lamba yapacağız. Yada süs yada çocuklara sarkaç oyun topu da yapabilirsiniz. Oyun topunu sarkaç süse çevirebilir veya oyun oynamaları için top şeklinde de yapabilirsiniz.

Yapılışı için büyük balon veya büyükçe bir top lazım. Bu topu şablon olarak kullanacağız. Daha sonra bize ip lazım. Yapıştırıcı ve sprey boya da gerekebilir. Daha sonra topun veya balonun üstüne yapıştırıcıyı süreceksiniz. Bu proje sarkaç ışık modeli yapımı olarak adlandırılabilir.

Bu arada top kullanırsanız bunu patlatmanız gerekeceği için topa yazık olabilir. Benim önerim size bu büyük balonlar oluyor. Çocuklara parkta satılan balonlardan satın alarak yapabilirsiniz.

Bu güzel çalışmayı yaparken keyif alacağınızı söylemek isterim. Resimli anlatımda tüm detaylar yer alıyor. Tek yapmanız gereken malzemeleri bir araya getirip, çalışmaya başlamak. Kolay gelsin.

Lamp idea

BALONLA SARKAÇ DELİKLİ İPLİ IŞIK YAPIMI

source: https://inspireramera.se/2008/10/18/pysseltips/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BALONLA SARKAÇ DELİKLİ İPLİ IŞIK YAPIMI için yorumda bulun

    BALONLA SARKAÇ DELİKLİ İPLİ IŞIK YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BALONLA SARKAÇ DELİKLİ İPLİ IŞIK YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.